parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 30.11.2021 23:00:23

Velenjčani izgubili na Hrvaškem

Rokometaši Gorenja so na tekmi 5. kroga skupinskega dela evropske lige v gosteh izgubili proti hrvaški ekipi Nexe Našice s 23:31 (9:14). Velenjčani bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrali 7. decembra, ko bodo gostili švedski Sävehof.

Ekipa Nexe Našice je v skupini C ostala na prvem mestu, potem ko je zabeležila četrto zmago. Doslej edini poraz ji je zadalo Gorenje, ki pa je bilo danes nemočno in na tekmi ni vodilo. Gorenje je tako ostalo pri treh točkah po zmagi proti Nexeju, neodločenem izidu (Pauc) in treh porazih (Magdeburg, La Rioja, Nexe).

Domači rokometaši so že v prvem polčasu hitro prevzeli pobudo, v četrti minuti je bil izid še izenačen na 2:2, zatem pa so Hrvati prišli do prednosti štirih golov v osmi minuti, ko je za 6:2 zadel Andraž Velkavrh. Prednost Nexeja je nato že v prvem polčasu večkrat narasla na šest golov. Na odmor so gostitelji nesli pet zadetkov zaloge.

Tudi v drugem polčasu se slika na igrišču ni spremenila, Velenjčani so si sicer v 37. minuti prišli na dva gola zaostanka (16:14), zatem pa je vse potekalo po domačih notah. Nexe je večal prednost in pet minut pred koncem vodil že z 28:20, tako da je bil zmagovalec odločen. Največjo prednost so si gostitelji priigrali pri 30:21 v 58. minuti.

Pri Nexeju je bil z devetimi goli najboljši Halil Jaganjac, Andraž Velkavrh je dodal gol, Miha Kavčič pa dva. Pri Gorenju je šestkrat zadel Ibrahim Haseljić, petkrat pa Tilen Sokolič, ki je bil štirikrat uspešen tudi s sedmih metrov.

Nexe - Gorenje 31:23 (14:9)
* Dvorana OŠ Kralja Tomislava, gledalcev 1200, sodnika: E. in A. Vitaku (oba Kosovo).
* Nexe: Kuzmanović, Vejin 1, Car, Greganić, Jelinić 5 (1), Vida, Velkavrh, Severec 2, Godec, Moslavac, Tomić 2, Melić 8 (4), Jaganjac 9, M. Kavčič 2, Markušić 1, Pribetić.
* Gorenje Velenje: Haseljić 6, Tajnik, Verboten, Velić 1, Starc, Miklavčič 1, Drobež, Sokolič 5 (4), Šiško 2, Grmšek 1, Taletović, Slatinek Jovičić 2, Predović 2, A. Kavčič 3, Ravnikar.
* Sedemmetrovke: Nexe 6 (5), Gorenje Velenje 4 (4).
* Izključitve: Nexe 6, Gorenje Velenje 10 minut.