Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

1 08.09.2018 22:02:05

Velenjski rokometaši čez prvo evropsko oviro

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji povratni domači tekmi 1. kroga evropskega pokala EHF premagali švedski Alingsas z 28:22 (13:10) in napredovali v naslednji krog. Velenjska ekipa je na prvi tekmi izgubila s 23:26.

Velenjčani so pred slabim tednom v Skandinaviji izgubili za tri gole, na današnji povratni tekmi pa so v svoji Rdeči dvorani nadoknadili zaostanek in se prebili v drugi krog drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini.

Izbranci novega trenerja velenjskega zasedbe Zorana Jovičića so začeli odločno in že v 11. minuti nevtralizirali zaostanek s prve tekme (5:2). V svojih vrstah so imeli izjemno razpoloženega slovenskega krilnega reprezentanta Matica Verdineka, ki je bil v prvem polčasu naravnost briljanten, saj je v uvodnih 24. minutah dosegel kar sedem golov, skupaj s svojimi soigralci pa si je priigral pet golov prednosti (11:6).

A trdoživi Švedi se niso predali, v 26. minuti so se približali na tri gole zaostanka (11:8), Jovičić pa je z minuto odmora prekinil zadrego svojih varovancev, ki so na odmor odšli s tremi goli prednosti (13:10).

V začetku drugega polčasa so zaigrali zelo učinkovito in si v 36. minuti priigrali šest golov prednosti (16:10), a gosti navkljub visokemu zaostanku niso popustili, počasi so manjšali primanjkljaj za gostitelji in se jim v 52. minuti znova približali na -3 (22:19).

Končnica tekme je bila izjemno razburljiva, Velenjčani pa so v prelomnih trenutkih dvoboja vendarle ohranili mirno kri ter po golih Verdineka in Davida Miklavčiča v 58. minuti povedli za pet golov (26:21) in razrešili vse dvome o napredovanju.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Verdinek z desetimi goli, šest jih je dosegel Nikola Špelić, pet pa Aleks Kavčič.

V nedeljo bodo na veliko sceno stopili še rokometaši Kopra 2013. Na prvi domači tekmi so se s tekmeci iz švicarskega Schaffhausna razšli z neodločenim izidom 25:25, nedeljska povratna tekma v deželi sira in čokolade pa se bo pričela ob 17. uri.