ru
27.07.2024 11:13:42

Kdo je v resnici premagal Slovence? Janc, Dolenec, Zorman in druščina brez ovinkarjenja pokazali s prstom na …

Slovenija je po slabem drugem polčasu morala priznati premoč Španiji z 22:25.

Četa Uroša Zormana je imela v prvem polčasu prve tekme na olimpijskih igrah, ki ga je dobila z 11:8 vse v svojih rokah. Igro, rezultat, (psihološki) moment … Pa v nadaljevanju, ko je začela serijsko izgubljati žoge in ni več znala premagati Gonzala Pereza de Vargasa, vse izgubila.

Blaž Janc ni ovinkaril glede krivca za poraz. »Sami sebe smo premagali. Po vseh kriterijih smo bili boljši, sami sebe smo premagali,« je ponavljal Sevničan in razložil, kako so Slovenci premagali sami sebe: »V prvem polčasu smo imeli tekmo pod kontrolo, v drugem pa izgubili preveč žog. Skontrirali so nas, medtem ko v igri šest na šest niso imeli idej. Gonzalo je ubranil 50-odstotkov strelov in tako enostavno ne moreš zmagati.«

Jure Dolenec se je z mlajšim rojakom strinjal. »Nihče nam ne more reči, da se nismo borili. Želja in borba sta bila na zelo visokem nivoju, na žalost pa nismo zdržali. Kot na vsaki tekmi smo padli v črno luknjo. Zame smo premagali sami sebe. Bili smo dolgo boljša ekipa od Španije, ta je bila boljša le v tem, da je izkoristila naše napake,« je pred kamero nacionalke razmišljal kapetan … »Sami smo jih vrnili v tekmo in ekipo, kot je Španija, je težko loviti, ko povede. V prvem polčasu smo leteli po igrišču, dobili le osem golov, kar kaže na vrhunsko obrambo. Lahko bi zmagali, imeli smo vrhunsko priložnost, ampak poraz nas ne sme potolči. Naš cilj je preboj iz skupine, potem bo v četrtfinalu vse mogoče,« je nadaljeval Mačkovšek.

Ko so tam zbrani novinarji besede slovenskih rokometašev prenesli njihovemu selektorju Urošu Zormanu, jim je ta prikimal: »Ko potegnemo črto, drži, sami sebe smo premagali. Žalostno.«