Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 28.01.2024 20:39:29

Potreben je bil podaljšek, na koncu pa so (spet) slavili Francozi

Francoska moška rokometna reprezentanca je po zmagi v podaljšku nad Dansko s 33:31 (27:27, 14:14) osvojila zlato kolajno na evropskem prvenstvu v Nemčiji. Za Francijo je to četrto odličje najbolj žlahtnega leska na celinskih tekmovanjih, najboljša je bila tudi v Švici 2006, Avstriji 2010 ter na Danskem 2014.

Za Francoze, sicer šestkratne svetovne in trikratne olimpijske prvake, je to že šesta kolajna na evropskih prvenstvih, poleg štirih zlatih imajo še dve bronasti. Osmoljenci finalnega obračuna so osvojili osmo odličje, poleg dveh zlatih in srebrnih imajo še štiri bronaste.

Galski petelini so uprizorili novo rokometno mojstrovino in se drugič v treh dneh izvili iz neprijetnega položaja. Na petkovi polfinalni tekmi proti Švedom so se rešili po "čudežnem golu" Elohima Prandija po izteku igralnega časa. V 10-minutnem podaljšku so nato povsem zasenčili Skandinavce, "vajo" pa so ponovili tudi na današnjem finalnem obračunu proti Dancem.

Večji del drugega polčasa so bili v podrejenem položaju, Francozi so zaostajali že za tri gole, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so zaigrali najbolje. V sami končnici rednega dela jih je pred porazom rešil krožni napadalec Ludovic Fabregas, po njegovem golu 30 sekund pred koncem so izenačili na 27:27, nato pa so onemogočili še zadnji danski napad za zmago.

V 10-minutnem podaljšku se je izkazal v rednem delu "nevidni" Dika Mem, po dveh golih zvezdnika Barcelone so Francozi v 67. minuti povedli za dva gola (31:29), lepo prednost pa zadržali do konca dvoboja.

Pri Francozih je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Fabregas z osmimi, pri Dancih pa Mikkel Hansen z devetimi goli.

Švedska je v današnji tekmi za tretje mesto v Kölnu premagala Nemčijo s 34:31 (18:12) in si izborila nastop na poletnih olimpijskih igrah med 26. julijem in 11. avgustom v Parizu. Slovenija je osvojila šesto mesto.

Najbolj koristen igralec (MVP) turnirja je Nedim Remili (Francija), najboljši obrambni igralec Magnus Saugstrup (Danska), najboljša strelca pa Mathias Gidsel (Danska) in Portugalec Martim Costa (Portugalska) s 54 goli. Slovenec Aleks Vlah je bil s 44 zadetki osmi na lestvici strelcev.

V idealni postavi turnirja so vratar Andreas Wolff (Nemčija), levo krilo Hampus Wanne (Švedska), levi zunanji Martim Costa (Portugalska), srednji zunanji Juri Knorr (Nemčija), desni zunanji Mathias Gidsel (Danska), desno krilo Robert Weber (Avstrija) in krožni napadalec Ludovic Fabregas (Francija).

Francija - Danska 33:31 (27:27, 14:14)
* Lanxess Arena, gledalcev 19.750, sodnika: Lorente in Serradilla (oba Španija).
* Francija: Bellanchene, Desbonnet, Lenne 4, Remili 5, Prandi 4, Mem 2, Tournat 1, N. Karabatić, Mahe 3 (3), N'Guessan, L. Karabatić, Fabregas 8, Descat 2 (2), Kounkoud, Nahi 4, Konan.
* Danska: N. Landin, Nielsen, Kirkeloekke 3, M. Landin 1, Jakobsen 2, Lauge Schmidt, Jensen 2, Lindberg, Gidsel 8, Moellgaard, Mensah, M. Hansen 9 (7), Joergensen, Damgaard 1, Hald, Pytlick 5.
* Sedemmetrovke: Francija 6 (5), Danska 7 (7).
* Izključitve: Francija 8, Danska 6 minut.