Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

ru
3 17.01.2020 17:30:42

NOROOOOO! SLOVENIJA melje vse pred sabo, SLOVENIJA še naprej navdušuje!

Slovenija je na prvi tekmi drugega dela premagala Islandijo s 30:27.

Slovenski rokometaši so se po odlično opravljenem prvem delu tekmovanja, premagali so Poljsko, Švedsko in Švico, v Malmö preselili odlično razpoloženi in samozavestni.  Njihovi prvi tekmeci na jugu Švedske so bili vedno naugodni Islandci.

Varovanci Ljubomirja Vranješa so zelo odločno začeli tekmo, povedli so s 7:2, a v nadaljevanju prvega polčasa, so zobe pokazali tudi Islandci in ob koncu polčasa je bil izid izenačen. Eden od zelo pomembnih zadetkov je sledil v zadnjem trenutku prvega polčasa, ko je za vodstvo Slovenije s 15:14 zadel Nejc Cehte.

slovenija islandija re

V drugi polčas so Slovenci krenili zelo odločno, še posebej je bil nezaustavljiv Dean Bombač, nekaj izjemno pomembnih obramb je zbral tudi Klemen Ferlin in kar naenkrat je Slovenija vodila s 26:20. Slabe štiri minute pred koncem so se Islandci približali na 28:25, a sledila sta uspešno izvedena sedemmetrovka Jureta Dolenca in izjemno pomembna obramba Klemna Ferlina.

Islandci bi za preobrat potrebovali pravi čudež, a Dean Bombač in druščina tega niso dovolili, ob koncu so slavili s 30:27.

Značke: slovenija, islandija