Poroka na prvi pogled: Rudi in Marjetka, ko ju ...

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 15.12.2019 12:20:01

Ruskim rokometašicam mali finale v Kumamotu

Ruska ženska rokometna reprezentanca je osvojila odličje bronastega leska na letošnjem svetovnem prvenstvu na Japonskem, potem ko je na tekmi za tretje mesto premagala Norveško s 33:28 (18:15). Finalna tekma med Španijo in Nizozemsko se bo v Kumamotu pričela ob 12.30.

Norvežanke so mali finale odprle z vodstvom 3:0, a so se Rusinje v nadaljevanju le zbrale v 15. minuti izenačile na 8:8, pet minut kasneje pa so že vodile za štiri gole (13:9).

Varovanke španskega strokovnjaka na ruski klopi Ambrosa Martina v nadaljevanju niso popustile niti za ped, Skandinavke so vseskozi držale na varni razdalji in si v začetku drugega polčasa priigrale šest golov prednosti (23:17), lepo zalogo v zadetkih pa brez stresnih trenutkov zadržale do konca tekme.

V ruski izbrani vrsti je bila na današnji tekmi za tretje mesto najbolj učinkovita Ana Vjahireva z devetimi goli, v norveški pa sta Emilie Arntzen in Stine Oftedal dosegli po sedem zadetkov.

Rusinje so osvojile svojo peto kolajno na svetovnih prvenstvih in prvo bronastega leska. Pred tem so bile zlate na zaključnih turnirjih v Italiji 2001, Rusiji 2005, Franciji 2007 in na Kitajskem 2009.

Osmoljenke današnje tekme za tretje mesto iz Norveške ostajajo pri treh zlatih, štirih srebrnih in treh bronastih kolajnah na svetovnih prvenstvih.

Značke: rokomet, sp, japonska