jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 21.01.2019 23:00:02

Nemci v polfinalu, Hrvati izpadli

Po Franciji se je v polfinale SP prebila tudi Nemčija, ki je v Kölnu premagala Hrvaško z 22:21 (11:11). Branilci naslova in gostitelji turnirja so si v skupini I že priigrali nedosegljivo prednost pred tekmeci.

Nemci so v nabito polni Lanxess Areni v Kölnu odpor Hrvatov po hudem boju zlomili šele v končnici tekme, odločilna gola pa sta v zadnji minuti in pol prispevala Hendrik Pekeler in Uwe Gensheimer. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Fabian Wiede s šestimi goli, v hrvaški pa sta Igor Karačić in Manuel Štrlek dosegla po štiri zadetke.

Pred tekmo med Nemci in Hrvati so Španci zanesljivo premagali Brazilce s 36:24 (19:13). Pri lanskih evropskih prvakih sta bila najbolj učinkovita Aitor Arino Bengoechea in Ferran Sole Sala, ki sta dosegla po šest golov, pri Južnoameričanih pa sta Haniel Langaro in Raul Nantes prispevala po štiri zadetke.

V skupini I vodita Francija in Nemčija s sedmimi točkami, Španija in Hrvaška imata po štiri, Brazilija dve, Islandija pa je brez njih.

V skupini II v Herningu je najprej Norveška premagala Švedsko s 30:27 (17:14), nato pa je Danska ukanila Egipt s 26:20 (9:7).

Norvežani so temelje za zmago v dvorani Jyske Bank Boxen v Herningu postavili že v končnici prvega polčasa. Na veliki odmor so se podali s prednostjo treh golov (17:14), v začetku drugega polčasa pa so povedli za sedem golov (22:15) in razrešili vse dvome o zmagi. Pri Norvežanih, ki so se pred dvema letoma prebili v veliki finale svetovnega prvenstva in nato izgubili proti Francozom, sta bila najbolj učinkovita Magnus Jondal z 11 in Sander Sagosen s sedmimi zadetki. Pri Švedih, ki so na lanskem evropskem prvenstvu na Hrvaškem osvojili odličje srebrnega leska, sta Hampus Wanne in Andreas Nilsson dosegla po pet golov.

Na drugi tekmi je danska izbrana vrsta rutinsko opravila z afriškim rokometnim velikanom. Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Mikkel Hansen in Anders Zachariassen s petimi goli, pri gostih pa Ali Zeinelabedin s šestimi zadetki. V skupini II ima Danska pred zadnjim krogom osem točk, Švedska in Norveška po šest, Madžarska tri, Egipt eno, Tunizija pa je brez točk.

Po dnevu premora bodo v sredo na sporedu tekme zadnjega kroga drugega dela. V skupini I se bodo pomerili Brazilija - Islandija (15.30), Francija - Hrvaška (18.00) in Nemčija - Španija (20.30), v skupini II pa Tunizija - Egipt (15.30), Norveška - Madžarska (18.00) in Danska - Švedska (20.30).

Drugi del, 2. krog
Skupina I (Köln)
Španija - Brazilija      36:24 (19:13)
Hrvaška - Nemčija        21:22 (11:11)

- lestvica 1. Nemčija 4 3 1 0 105:86 7 2. Francija 4 3 1 0 113:99 7 3. Španija 4 2 0 2 117:105 4 4. Hrvaška 4 2 0 2 101:97 4 5. Brazilija 4 1 0 3 96:120 2 6. Islandija 4 0 0 4 93:118 0 Skupina II (Herning) Švedska - Norveška 27:30 (14:17) Egipt - Danska 20:26 (7:9)
- lestvica 1. Danska 4 4 0 0 117:90 8 2. Švedska 4 3 0 1 122:107 6 3. Norveška 4 3 0 1 122:109 6 4. Madžarska 4 1 1 2 108:89 3 5. Egipt 4 0 1 3 102:115 1 6. Tunizija 4 0 0 4 90:131 0