Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

ru
ru
0 18.01.2018 22:32:18

Hrvati skozi šivankino uho

Na prvi tekmi drugega dela EP so Norvežani z 32:27 v Zagrebu odpravili Srbijo, Belorusija pa je v večerni tekmi prestrašila Hrvaško, ki je na koncu le zmagala s 25:23.

Hrvati so se mučili, da so prišli do štirih točk. Na začetku tekme so povedli, ob odmoru pa je domača prednost znašal tri gole (15:12). Belorusi ves čas drugega polčasa sledili Hrvatom, ki pa so cel čas drugega dela imeli manjšo prednost, ki je znašal med dvema in štirimi zadetki. Potem so gostitelji prvenstva pet minut pred koncem zapravila žogo, na drugi strani pa je znižal na 23:22 zadel Andrei Jurjnok. Hrvati so potem v napadu grešili, Belorusi zadeli in minuto pred koncem je bila tekma izenačena. Toda v naslednjem napadu je odgovornost za Hrvate prevzel Cindrić, ki je v prodoru minuto pred koncem zadel za 24:23, 20 sekund pred koncem pa so Belorusi napad za izenačenje zapravili. Zmago je potrdil Marko Kopljar.
Norveška je v dvoboju s Srbi v drugem polčasu pokazala, da je boljša ekipa in Srbi tako v drugem delu ostajajo brez točk. V skupini I sta še Švedska in Francija, ki bosta prvi dvoboj drugega dela odigrali jutri.

SRBIJA - NORVEŠKA 27:32 (17:17)