29.11.2015 15:58:37

Slovenke remizirale z Argentinkami

Slovenska ženska rokometna reprezentanca se je po dveh neodigranih tekmah z Brazilijo - prva je odpadla, druga pa je bila prekinjena v 20. minuti pri izidu 8:8 zaradi razmočenega igrišča v dvorani Nilson Nelson v Brasilii - danes pomerila z Argentino in se z njo razšla z neodločenim izidom 22:22 (11:9).

Slovenija bi na turnirju štirih nacij v brazilski prestolnici morala igrati tri tekme z domačo reprezentanco, Argentino in Srbijo, dokončala pa je le eno, saj streha dvorane v Brasilii ni bila kos močnim nalivom dežja, prireditelji turnirja pa so iz preventivnih razlogov odpovedali kar štiri tekme.

Izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja so deset minut pred koncem današnje tekme z Argentinkami imele prednost treh golov (19:16), a so lepo zalogo v zadetkih v sami končnici zapravile, tako da so se tekmice razšle z neodločenim izidom.

Danes bo na sporedu še tekma med Brazilijo in Srbijo, nato pa bosta obe evropski reprezentanci odpotovali v domovino.