16.10.2024 20:00:47

Celjani po sedmi zmagi spet na vrhu lestvice

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 8. krogu lige NLB premagali Slovenj Gradec s 33:27 (19:13).

Celje Pivovarna Laško - Slovenj Gradec 33:27 (19:13)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 500, sodnika: Backović in Palačković.
* Celje Pivovarna Laško: Češek, Gaberšek, Jelen, Perić 3 (1), Marguč 2 (1), Mazej 3, Bognar, Antonijević 4, Onufrijenko 1, Miličević 5, Čirović 5, Malović, Makuc 3, Hurtado Vergara 1, Mlakar 3, Rakita 3.
* Slovenj Gradec: Leben, Čudić, Rantah 2, Cvetko 6, Milenković 3, Štaleker, Karlaš 1, Levc 5, Šol, Svečko, Potočnik 1, Pandev 1, Eskeričić 2, Kačičnik 1, Lampret 1, Štumpfl 4 (1).
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (2), Slovenj Gradec 2 (1).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Slovenj Gradec 8 minut.
* Rdeči karton: Potočnik (23.).

Celjska ekipa je po sedmi zmagi znova zasedla prvo mesto na lestvici NLB, drugouvrščeni LL Grosist Slovan ima točko zaostanka pred medsebojnim dvobojem čez teden dni v Ljubljani. V generalki za sobotno prvo tekmo drugega kroga v evropskem pokalu proti Gračanici v BiH je v svojem Zlatorogu ugnala Slovenj Gradec.

Koroška zasedba je na zadnjih treh tekmah osvojila le točko v Škofji Loki, izgubila pa je proti Krki in Celju Pivovarni Laško. Kljub temu ostaja v zgornji polovici razpredelnice.

Rokometaši iz knežjega mesta so postopoma lomili odpor tekmecev iz Slovenj Gradca. Pri izidu 6:6 so med 14. in 17. minuto naredili delni izid 3:0 in povedli z 9:6, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali v končnici, ko so nekajkrat povedli za šest golov (16:10, 17:11, 18:12 in 19:13).

Varovanci portugalskega strokovnjaka na klopi Celja Paula Pereire so v drugem polčasu rezultatsko nadzorovali Korošce in osvojili načrtovani točki. Gosti so se jim deset minut pred koncem resda približali na tri gole (23:26), nato pa so gostitelji znova zaigrali sijajno in povedli za osem golov (32:24, 33:25).

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Uroš Miličević in Nik Čirović s petimi goli, vratar Jan Češek pa je zbral 13 obramb. V gostujoči je Rok Cvetko dosegel šest, Vid Levc pa pet zadetkov.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala pri LL Grosist Slovanu (23. oktober), ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila Koper (26. oktober).