12.10.2024 20:12:10

Trimo strl odpor Ribnice

Rokometaši Trima iz Trebnjega so v 7. krogu lige NLB premagali Riko Ribnico z 31:26 (16:13).

Trebanjci so osvojili načrtovani točki in se povzpeli na tretje mesto, medtem ko so Ribničani po petem porazu v drugi polovici razpredelnice.

Gostujoči rokometaši iz dežele suhe robe so bili v prvi polovici tekme povsem enakovredni papirnatim favoritom iz Trebnjega, ki so si najvišjo prednost v tem obdobju igre priigrali tik pred odhodom na veliki odmor (16:13).

Gostitelji so v drugem polčasu dvignili raven svoje igre, po njihovem vodstvu osmih golov v 47. minuti (27:19) pa je bilo tudi docela jasno, da bosta točki ostali v Trebnjem.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Matic Pipp s šestimi goli, v gostujoči pa Uroš Knavs z osmimi zadetki.

Zasedba iz Trebnjega bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, ribniška pa bo gostila Misteral Krško. Obe tekmi bosta 19. oktobra.