Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 13.11.2022 20:02:36

Velenjčani do četrte zaporedne zmage

Rokometaši Gorenja Velenja so na zadnji tekmi 8. kroga lige NLB doma premagali Koper s 34:26 (15:14).

* Rdeča dvorana, sodnika Dejan in Igor Ivančič.
* Gorenje Velenje: Skok, Tajnik 3, Pipp 7, Pajt 1, Hebar, Kovačič 1, Sokolič 11 (8), Verdinek 7 (1), Šiško 1, Grmšek 2, Teletović, Slatinek Jovičić 1, Mlivić, Predović, Hriberšek.
* Koper: Jelovčan, Žagar 6 (2), Furlan, Sanabor, Koplar, Konjevič, Bekrič 4 (3), Morato, Moljk 1, Stojanović, Zugan 2, Marić 2, Kete 6, Breznikar, Bratkovič 5.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 9 (9), Koper 5 (4).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Koper 4 minute.
* Rdeči karton: Predović (27.).

Rokometaši Gorenja Velenja so dosegli četrto zaporedno zmago v ligi NLB in šesto skupno. S tem so tretji v DP, pred njimi sta s po točko več Trimo Trebnje in Celje Pivovarna Laško. Koper je ostal pri dveh zmagah ob petih porazih in remiju na 10. mestu razpredelnice.

Domačini so povedli s 5:3 po zadetku Matica Verdineka. Sledil je preobrat, Koprčani so vodili s 7:6 preden so Velenjčani v 12. minuti izenačili in nato v naslednjem svojem napadu znova prešli v vodstvo, uspešen je bil Timotej Grmšek. V nadaljevanju je bila igra izenačena, moštvi sta se izmenjevali v vodstvu.

Na odmor so z minimalno prednostjo odšli domači, ki so proti koncu ostali brez igralca. Tri minute pred zaključkom prvega dela je rdeč karton dobil krožni napadalec Branko Predović zaradi ostre osebne napake nad Matevžem Žagarjem.

Domačim je v nadaljevanju z agresivno obrambo 5-1 uspelo priti do izdatnejše prednosti, 21:17 je bilo v 40. minuti, deset minut pozneje pa že 27:20. Na koncu je bilo osem golov razlike, najboljši je strelec je bil Tilen Sokolič, domači igralec na levem krilu je zbral 11 golov, od tega osem iz najstrožje kazni.

Oba tokratna tekmeca bosta tekmi devetega kroga igrali v soboto, 19. novembra, ob 18.30 bodo Velenjčani gostovali pri LL Grosistu Slovanu, pol ure pozneje bo Koper gostil Krško.