Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 11.08.2022 19:52:46

Mariborčani na Finsko šli po preobrat! Jim je uspelo? V Helsinkih se je končalo takole!

Grega Wernig
Moštvo Radovana Karanovića v nadaljevanju evropske sezone čakata vsaj še dve tekmi.

Mariborčanom v Helsinkih ni uspelo do preobrata. Po porazu z 0:2 v Ljudskem vrtu so klonili tudi na Finskem, kjer je bil domači HJK boljši z 1:0. Evropske sezone za vijoličaste vseeno še ni konec – naslednji teden jih čaka dvoboj play-offa kvalifikacij za konferenčno ligo romunskim prvakom Clujom.

Mariborčani so imeli v finski prestolnici večji del tekme terensko premoč, ta je bila izrazita predvsem na začetku obeh polčasov, a bila jalova. V napadu je manjkalo idej, izrazitejših priložnosti si niti niso ustvarili, nekajkrat so nevarno poskušali s streli z razdalje ali polrazdalje, vendar poti žogi v mrežo niso našli.

Na drugi strani niso blesteli niti v obrambi. Že v prvem polčasu so imeli težave pri prekinitvah in predložkih s strani, v drugem pa tudi ni šlo brez individualnih napak, tako so v 54. minuti pozabili na Santerija Hostikko, ki je neoviran na robu kazenskega prostora sprejel žogo, nato pa z natančnim strelom v nasprotni kot premagal mariborskega vratarja Menna Bergsena.

Za Mariborčane je bil to že peti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih in sedma tekma, peta evropska, na kateri niso dosegli gola.

Značke: maribor, liga-europa