Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

ru
0 05.03.2022 21:25:52

Celjani so se z zanesljivo zmago nad Ormožani še utrdili na vrhu lestvice

Danes je bilo odigranih pet tekem 17. kroga lige NLB.

Celjski rokometaši so se pričakovano še utrdili na vrhu prvenstvene lestvice, kjer so s 16 zmagami in enim neodločenim izidom. Tokrat so Ormožane, ki so doživeli deveti poraz na svoji šestnajsti tekmi, popolnoma nadigrali in že precej pred zadnjo sireno odločili zmagovalca.
Celjani so na tekmi hitro prišli do treh golov prednosti, pozneje pa jo še plemenitili, tako da so že v 24. minuti vodili za osem golov, ko je zadel Radojica Čepić. Do konca polčasa so Celjani povedli tudi za dvomestno število zadetkov.
V drugi polčas so nesli devet golov naskoka, kar je izbrancem Alema Toskića omogočilo relativno mirno nadaljevanje. Še mirnejše je postalo že v uvodnih minutah, ko so zapovrstjo zadeli Tadej Mazej, Ante Ivanković, Tim Cokan in Matic Suholežnik ter tako poskrbeli, da je bil po 25:12 preostanek tekme zgolj še formalnost.

Velenjčani niso imeli težav na tekmi z moštvom z dna lestvice. Hitro so pokazali, da bodo status favorita upravičili z velikim številom golov, na koncu so slavili s +15.
Gostje so bili blizu le v uvodu, po 5:3 pa so domači stopili na plin. Prednost se je hitro povečevala, do polčasa pa je znašala že osem zadetkov.
A tudi v nadaljevanju rokometaši Gorenja niso popuščali. Pri 23:13 so prvič prišli do dvomestnega števila pri vodstvu, z učinkovitim nadaljevanjem pa so to razliko še povišali in niso Svišu dovolili nobene možnost.

Rokometaši Ribnice so upravičili položaj na prvenstveni razpredelnici in v domači dvorani ugnali ljubljanski Slovan. Z novo zmago so obdržali stik s tretjeuvrščenim Gorenjem. Za novi točki so se morali precej bolj potruditi, kot to kaže končni izid.
Uvod je nakazal na gladko zmago Dolenjcev, ki so v 19. minuti povedli z 10:4, vendar je očitno zalegla minuta odmora gostujočega stratega Aleša Repine in gostje so razliko znižali na -3. A čeprav so Ribničani v uvodu drugega dela povedli s 15:9 in 16:10, je zmagovalca odločila šele končnica.
Varovanci Roberta Beguša so nepričakovano popustili, kar so Ljubljančani izkoristili za izenačenje na 18:18 in 19:19, še v 57. minuti so domači vodili le s 24:23. Žan Žagar, Blaž Nosan in Brin Cimerman pa so z zadetki poskrbeli, da je zmaga ostala doma.

Rokometaši iz Slovenj Gradca niso imeli večjih težav v lovu na novi točki. Do visoke prednosti so prišli že zgodaj, potem pa prednost brez težav obdržali in zadnjeuvrščeno šmarsko zasedbo pustili pri le eni zmagi v sezoni.
Potek tekme je napovedal že začetek. Domači so hitro vodili za štiri ali pet golov, prednost pa se je do polčasa počasi že približevala dvomestnemu številu.
Tega je slovenjegraška zasedba v drugem polčasu tudi dosegla, nato pa ostala na isti ravni in ni popuščala. Največ, kar je dovolila Herzu, je bilo zmanjšanje zaostanka na osem golov, bližje pa gostje niso mogli in tako je bil obračun odločen že precej pred koncem.

Pred tem krogom šesti Koprčani so gostovali pri predzadnji ekipi lige, ki je do te tekme zbrala le pet točk. Dolgo časa je bila slednja v boju za nov točkovni izkupiček, toda v končnici tekme so Primorci upravičili vlogo favorita in vpisali svojo osmo zmago, Ljubljančanom pa zadali 14. poraz.
Prvi polčas je bil precej izenačen, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot dveh golov prednosti - vse do izdihljajev prvih 30 minut, ko je Matevž Žagar zadel za 13:10 v korist primorskih gostov.
Toda izbranci Romana Šimona so v drugem polčasu hitro spet ujeli priključek, se približali na zadetek, Miha Kolmanič pa je v 42. minuti izenačil na 18:18. Sledilo je izenačeno nadaljevanje, je pa v 51. minuti Tine Poklar Koprčane spet oddaljil za tri gole, Jaka Moljk pa je tri minute pozneje izbrancem Bojana Čotarja priigral dotlej najvišjo prednost (26:22). To pa je dokončno zlomilo odpor gostiteljev.

Celje Pivovarna Laško - Jeruzalem Ormož 41:28 (21:12)
* Dvorana Zlatorog, sodnika: Kikel in Zupan.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Gaberšek, Strmljan 1, Terzić 4, Mazej 5, Razgor 1, Cokan 7 (1), Poteko 1, Ivanković 6, Belej 2, Čepić 1, Kodrin 4, Žabić 1, Mlakar, Vlah 6 (2), Suholežnik 2.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Mlač Černe 3, Bogadi 2, Žuran 6, Hebar 2, Hebar 5 (1), Šulek 2, Pungartnik 1, Krabonja 2, Ćirović, Škrinjar 5.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Jeruzalem Ormož 2 (1).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2, Jeruzalem Ormož 6 minut.
* Rdeči karton: Šulek (16.).

Gorenje Velenje - Sviš Ivančna Gorica 40:25 (21:13)

* Rdeča dvorana, sodnika: Marko in Matjaž Pirc.
* Gorenje Velenje: Haseljić, Tajnik 3, Pajt 9 (3), Verboten, Velić 2 (1), Panjtar, Miklavčič, Drobež 1, Sokolič 1, Verdinek 4, Šiško 4, Taletović, Slatinek Jovičić 5, Mlivić 6, Predović 2, Ravnikar 3.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Tekavec 2, Bevec 2, Knez 1, Pekolj, Zavodnik 4, Tekavčič 1, Mlakar, Hočevar 8, Struna, Pirnat 1, Podržaj, Marojevič, Sašek 1, Kompare 2, Vidmar 3.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (4), Sviš Ivančna Gorica 3 (2).