Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 10.12.2021 20:10:53

CELJANI šele v drugem polčasu upravičili svoj status

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 12. kroga lige NLB premagali Dobovo z 29:18 (11:13).

V obračunu vodilnih Celjanov in Dobove so bili prvi jasni favoriti za zmago, toda šele v drugem polčasu so tudi upravičili svoj status ter na koncu nadoknadili zaostanek iz prvega dela za visoko zmago. Dobova je končala niz treh tekem neporaženosti, toda še ob polčasu je kazalo, da lahko gostje dosežejo kaj več. Celjani so namreč zapravili vodstvo s 6:2 in 9:5 in v končnici prvega dela je Dobova najprej izenačila na 10:10, potem pa prišla do dveh golov naskoka in polčas dobila s 13:11.

Nadaljevanje pa je bilo povsem celjsko. Dobova je še vodila pri 14:13, a je nato domača zasedba naredila delni izid 10:0, prišla do trdnega vodstva s 23:14 in dvoboj je bil odločen. Do konca so Celjani brez težav vzdrževali razliko približno desetih zadetkov, dovolili gostom le pet golov v celotnem polčasu in dosegli 11. zmago. Gal Marguč je bil z osmimi goli najboljši strelec pri domačih, Željko Šukić in Anton Glogovšek pa sta bila s po štirimi najučinkovitejša pri Dobovi.
V naslednjem krogu bodo Celjani v soboto, 18. decembra gostovali v Ivančni Gorici, Dobova bo isti dan gostila Ljubljano.

Celje Pivovarna Laško - Dobova 29:18 (11:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, sodnika: Kiekl, Zupan.

Celje Pivovarna Laško: Bojić, Strmljan, Terzić, Mazej, Razgor 3 (3), Cokan, Marguč 8 (5), Poteko, Vujović, Ivanković 3, Češić 1, Kodrin 5, Žabić 2, Mlakar 2, Vlah 2, Suholežnik 3.

Dobova: Glogovšek 4, Šafranko 1 (1), Abramović 1, Luzar, Husejnović, Kučić 1, Rantah 3, Šukić 4, Kamnikar 1, Mladkovič 1, Mlakar 1, Ferenčak, Meris, Mijušković 1, Nešić, Blaževič.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 9 (8), Dobova 1 (1).
Izključitve: Celje Pivovarna laško 6 minut, Dobova 4 minute.