Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 16.05.2021 20:47:14

Velenjčani so se povsem približali naslovu prvaka

Rokometaši Gorenja Velenja so na tekmi 24. kroga lige NLB v gosteh premagali Koper z 31:29 (15:12).

* Dvorana Bonfika, brez gledalcev, sodnika: Majer, Žitnik.
* Koper: Jelovčan, Logar, Štavar, S. Slatinek-Jovičič 3, Žagar 4, Pavlović 1, Poklar 2 (2), Konjević, Moljk 2, Smolnik 4 (3), Muminović, Sanabor, Marić 3, Makuc 1, Kete 5, Breznikar 4.
* Gorenje Velenje: Panjtar, Taletović, Husejnović, Haseljić 3, Tajnik 4 (2), Pajt 2 (2), Starc, Miklavčič 1, Sokolič 8 (4), Verdinek 5, Grmšek 3, E. Slatinek-Jovičić 4, Mlivić, Predovič, M. Kavčič 1, Ravnikar.
* Sedemmetrovke: Koper 7 (5) , Gorenje Velenje 10 (8).
* Izključitve: Koper 4 minute, Gorenje Velenje 12 minut.
* Rdeči karton: Marić (59.).

Po dveh zmagah na derbijih proti Celju Pivovarni Laško so se rokometaši Gorenja povsem približali naslovu prvaka. Ena od morebitnih pasti bi jih lahko čakala v Kopru, dvoboj z motiviranimi nekdanjimi varovanci zdajšnjega trenerja Velenjčanov Zorana Jovičića so mnogi ocenili kot najtežjo nalogo na poti do četrtega naslova prvaka.

Res se je izkazala kot težka, saj se Koprčani, ki se borijo za uvrstitev v Evropo, nikakor niso hoteli predati in so grozili do zadnje minute, toda Velenjčani so jo vendarle uspešno premagali. Zdaj jo čakajo še štiri, od tega dve zaostali, zaradi katerih so še vedno na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice. Na njej zaenkrat zaostajajo za Trimom Trebnje in Celjem Pivovarno Laško.

V Bonifiki so domači sicer povedli s 5:3, nato pa so Velenjčani dosegli štiri zaporedne gole. Andraž Kete, s petimi goli najboljši strelec domače ekipe, je Koprčane še enkrat vrnil v vodstvo (10:9), to pa je bilo tudi njihovo zadnje na tekmi. Tekmeci so ob polčasu vodili s 15:12, v drugem delu tudi že za šest golov, nazadnje je bila taka razlika pri izidu 22:28.

V zaključku pa so gostitelji favorite začeli loviti, Žiga Smolnik je imel v 56. minuti pri izidu 27:29 na voljo strel s črte sedmih metrov, toda žoga se je z ene vratnice odbila v drugo, na drugi strani pa je zgrešeno priložnost s svojim edinim golom na tekmi kaznoval David Miklavčič. Na koncu so se domači še dvakrat približali na dva gola zaostanka, več pa jim ni uspelo.

Najboljši strelec tekme je bil z osmimi goli Velenjčan Tilen Sokolič.

V naslednjem krogu bo Gorenje gostovalo še v Izoli, Koper pa bo gostoval v Dobovi.