Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 12.09.2020 21:14:02

Velike težave prvakov! Trepetali do konca!

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 2. krogu lige NLB premagali Slovenj Gradec 2011 z 29:26.

Slovenj Gradec 2011 - Celje Pivovarna Laško 26:29 (12:18)
* Športna dvorana, sodnika: Brecelj in Deržek.
* Slovenj Gradec 2011: Orter, Grobelnik, Cvetko 2 (1), Bulovič 3, Banfro 3, Levc 4, Šol 1, Živković 4 (3), Šiljeg, Lesjak 2, Milenković 2, Štumpfl 1, Ošlak 1, Jankovski 2, Dobaj 1, Soldo.
* Celje Pivovarna Laško: Ivić, Vujović, Cvetko, Mazej, Dragašević, Cokan, Šarac 7, Poteko, Janc, Kodrin 4, Horžen 6, Grebenc 1, Kljun, Leban 2, Novak 7, Načinović 2.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 5 (4), Celje Pivovarna Laško 7 (3).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 8, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Državni prvaki iz Celja so po gromozanskih težavah dosegli drugo zmago v državnem prvenstvu. Po zanesljivi domači uvodni zmagi nad Slovanom so drugi par točk osvojili po hudem boju na Koroškem, odpor žilavih gostiteljev pa so strli šele v končnici tekme, kar je slab obet pred bližnjo tekmo prenovljene lige prvakov in sredinim uvodnim domačim dvobojem z danskim Aalborgom.
Izbranci gostujočega trenerja Tomaža Ocvirka so že po petnajstih minutah igre vodili z 9:3, najvišjo prednost pa so si priigrali v 20. (13:6) in 29. minuti (18:11). Kazalo je, da bodo rutinirano opravili svoje delo, a ni bilo tako. V drugem polčasu so zaigrali zelo neresno, kar so gostitelji izkoristili in se jim najprej približali na štiri gole (14:18), v 44. minuti pa jih tudi ujeli in izenačili na 20:20.

Do 59. minute je bila tekma povsem izenačena (26:26), v končnici tekme pa sta Kristjan Horžen z dvema goloma in Domen Novak z enim zadetkom preprečila blamažo celjske ekipe v Slovenj Gradcu.
V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Josip Šarac in Domen Novak s sedmi goli, v domači pa sta Vid Levc in Nemanja Živković dosegla po štiri gole. Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo gostovala v Velenju. Obe tekmi bosta v soboto, 19. septembra.

Ljubljana - Butan Plin Izola 22:22 (8:9)
* Športna dvorana na Galjevici, sodnika: Lah in Sok.
* Ljubljana: Grudnik, Lukman, Jaklič, Pangerc 6, Pintar, Arih, Stopar 1, Makivić 1, Žabjek, Šiško 3, Erak 3 (2), Brulec, Kolmančič 7 (2), Leskovar, Tomšič 1 (1), Glavan.
* Butan plin Izola: Postogna, Potočnik, Novak, Nikolić 5 (1), Velkavrh, Poberaj 2, Stopar, Jurič 2, König 1, Gorela 3, Demšar, Miklavec 9 (7), Kocjančič, Smej, Alessio, Orbanič, Mijatović.
* Sedemmetrovke: Ljubljana 7 (5), Butan Plin Izola 8 (8).
* Izključitve: Ljubljana 18, Butan Plin Izola 12 minut.
* Rdeči karton: Lukman (59.).

Obračun novincev na prvoligaški sceni iz Ljubljane in rokometašev iz Izole je bil izjemno izenačen in razburljiv, na koncu pa se je končal brez zmagovalca.
Na Galjevici se je od prve minute odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča. Tehtnica se je uvodoma nagibala na ljubljansko stran, ki je nekajkrat povedla za dva gola (6:4, 7:5 in 8:6), v končnici prvega polčasa pa se je malce sprostila tudi primorska zasedba in tik pred odhodom na veliki odmor povedla z 9:8.
Hud in neizprosen boj se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Do 58. minute je bila tekma povsem odprta (20:20). V napeti končnici se je najprej zmaga nasmihala izbrancem domačega trenerja Bojana Čotarja, ki so po golih Mihe Tomšiča in Mihe Kolmančiča povedli z 22:20. A varovanci gostujočega trenerja Fredija Radojkoviča niso obupali, z goloma Alexa Königa in Vida Miklavca s sedemmetrovke so vendarle osvojili prvo točko v državnem prvenstvu.
V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Miha Kolmančič s sedmimi, v izolski pa Vid Miklavec z devetimi goli. Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, izolska pa bo gostila LL Grosist Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 19. septembra.

Dobova - Riko Ribnica 28:34 (15:18)
* Športna dvorana, sodnika: Pukšič in Satler.
* Dobova: Bradaško, Markušić 6, Dragan 1, Seferović, Leben, Jezernik 3, Košir 3, Mlakar 2 (1), Šešić 3, Glaser 1, Raguž 1, Kozolič, Sintič 3, Mijušković, Blaževič, Šibanc 5 (2).
* Riko Ribnica: Bojić 1, Strmljan 4, Horvat 4, Eskeričić 11, Žagar 3, Knavs 1, Ranisavljević 1, Miličević, Pahulje, Nosan 2 (2), Klarič, Cimerman 2, Pucelj 5 (1), Šolaja.
* Sedemmetrovke: Dobova 4 (3), Riko Ribnica 3 (3).
* Izključitve: Dobova 4, Riko Ribnica 20 minut.
* Rdeči karton: Horvat (47.).

Ribniški rokometaši so v Posavju osvojili drugi par točk, igralci iz Dobove pa doživeli že drugi poraz.
Gostitelji so dobro odprli tekmo. Do 23. minute so imeli Ribničane pod nadzorom (13:12), prvič na dvoboju so zaostali šele v 25. minuti (13:14). Rokometaši iz dežele suhe robe so šele v končnici prvega polčasa pokazali svoje mišice ter si z bolj zavzeto igro v obeh smereh priigrali štiri gole prednosti (18:14).
Ribničani so tudi v začetku drugega polčasa igrali resno in zavzeto. Po njihovem vodstvu s 27:19 v 42. minuti je kazalo na zanesljivo zmago, a se gostitelji, ki zaradi prenove svoje dvorane gostujejo v Brežicah, niso vdali.
V 51. minuti so več kot prepolovili visok zaostanek in se po golu Tea Jezernika približali na tri gole (26:29), bližje pa zavoljo bolj resne predstave gostujočih igralcev niso mogli.
V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Kristijan Eskeričić z 11 goli, v domači pa Dorina Markušić s šestimi zadetki.
Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, zasedba iz Ribnice pa bo gostila Trimo Trebnje. Obe tekmi bosta v soboto, 19. septembra.

Urbanscape Loka - Krka 28:22 (11:12)
* Dvorana Poden, sodnika: Igor in Dejan Ivančič.
* Urbanscape Loka: G. Dolenc, Juričan, Gartner, A. Dolenc, Jamnik 2, M. Jesenko, U. Pipp 6, Mali 5, Jeseničnik, M. Pipp 1, Bergant 1, A. Jesenko 9 (2), Čopić, Nikolić, Klemenčič 3, Šilc.
* Krka: Pavlin, Bevec 2, Je. Avsec 3, Filipović, Majstorović, Ja. Avsec 1, Hvastija, Irman 1, Jakše 8 (1), Rajh, Klemenčič 2, Rašo, Batagelj, Brajer, Radović, Kukman 5 (3).
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 2 (2), Krka 4 (4).
* Izključitve: Urbanscape Loka 14, Krka 10 minut.
* Rdeča kartona: Rašo (18.), A. Dolenc (34.).

Škofjeločani so po uvodnem porazu v Ribnici osvojili prvi par točk, Novomeščani pa so na Gorenjskem doživeli že drugi poraz v novi sezoni. V uvodnem krogu so v svojem Marofu morali priznati premoč tekmecev iz Slovenj Gradca.
Dolenjci so dobro odprli dvoboj v dvorani Poden in po golu Tilna Kukmana v 13. minuti povedli s 7:4. Uvodoma ne preveč prepričljivi varovanci Roberta Beguša so v nadaljevanju le našli pravo igro in v 18. minuti poravnali na 7:7, minuto kasneje pa povedli z 8:7.
Do 38. minute je bila tekma povsem odprta (15:15), nato pa so gostitelji naredili delni izid 3:0 in v 42. minuti povedli z 18:15.
Novomeščani so bili do v 52. minute bolj ali manj enakovredni (21:20), v končnici dvoboja pa so pokazali številne slabosti, kar so gostitelji znali izkoristiti in dokaj zanesljivo zmagali.
V gorenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Aljaž Jesenko z devetimi goli, v dolenjski je enega manj dosegel Jaka Jakše.
Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, novomeška pa bo gostila Dobovo. Obe tekmi bosta v soboto, 19. septembra.