poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 13.12.2019 21:19:10

Derbi začelja Korošcem

Rokometaši iz Slovenj Gradca so v 14. krogu lige NLB premagali Butan Plin Izolo z 28:25.

Slovenj Gradec 2011 - Butan plin Izola 28:25 (13:14)
* Športna dvorana, gledalcev 400, sodnika: Žitnik in Majer.
* Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Abramović, Cvetko 5, Glendža 4, Grobelnik 2, Milenković 1, Bulović 1, Banfro, An. Jankovski 1, Pajt 11 (6), Kresnik 1, Šiljeg, Lesjak, Štumpfl 1, Al. Jankovski 1, Soldo.
* Butan plini Izola: Logar, Hušić, Jurič, Brumen 5 (1), Gačević 2, Poberaj 4, Božič 1, Petrović 3, Gašperšič 2, Redžić 1, Novak, Miklavec, Alessio, Beganović 2, Zorič Stepančič, Nikolić 4, Čolić 1.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 6 (6), Butan plin Izola 2 (1).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 4, Butan plin Izola 8 minut.

Na obračunu začelja je bilo izjemno razburljivo in izenačeno, smetano pa so po hudem boju pobrali rokometaši iz Slovenj Gradca in predzadnje mesto na lestvici po nepopolnem krogu prepustili Mariborčanom.

Igralci iz Izole ostajajo na zadnjem mestu, na dosedanjih tekmah so le po enkrat zmagali in igrali neodločeno ter doživeli kar dvanajst porazov.

Gostitelji so uvodoma povedli s 4:2, a večji del prvega polčasa so ritem narekovali Primorci, ki so si v 24. minuti priigrali dva gola prednosti (12:10). Še bolje jim je kazalo v začetku drugega, ko so po golu izkušenega Matjaža Brumna v 34. minuti povedli za tri zadetke (17:14).

Korošci so se po zaostanku vendarle pobrali in v 41. minuti izenačili na 20:20, pet minut kasneje pa po dveh golih Kenana Pajta, z enajstimi zadetki najbolj učinkovitega igralca dvoboja, povedli z 22:20.

A gostitelji se vse do konca tekme niso mogli sprostiti, po domačem vodstvu s 26:22 v 56. minuti pa je bilo le jasno, da bosta točki ostali v Slovenj Gradcu.

Koroška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, primorska pa bo gostila trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v soboto, 21. decembra.

Značke: rokomet, dp