Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 27.11.2019 19:55:57

Celjani še naprej brezmadežno

Jurij Kodrun
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 12. krogu lige NLB premagali Butan plin Izolo z 39:19 (19:9).

Uvodni obračun kroga med rokometaši iz Celja in Izole v Zlatorogu se je pričakovano končal z zmago gostiteljev, ki še naprej "brezmadežno" nastopajo na prvoligaški sceni in so s 100-odsotnim izkupičkom zanesljivo na prvem mestu. Primorci so doživeli deseti poraz in so na zadnjem mestu, za najbližjimi tekmeci iz Maribora in Slovenj Gradca pa zaostajajo tri točke.

Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so od prve do zadnje minute imeli vajeti igre v svojih rokah. Tekmo so odprli s 5:0, v nadaljevanju pa zanesljivo mleli tekmece z Obale in privarčevali nekaj moči za veliko pomembnejši nedeljski obračun lige prvakov v gosteh z norveškim Elverumom, kjer bi si v primeru zmage na zadnji mednarodni tekmi v tem koledarskem letu bržkone že zagotovili nastop v osmini finala.

Celjani so si že na polovici tekme priigrali vodstvo z 19:9, v nadaljevanju pa so podvojili svojo prednost. V 51. minuti so povišali na 34:14, najvišje vodstvo pa so si priigrali v 56. minuti (38:15).

Celje Pivovarna Laško - Butan plin Izola   39:19 (19:9)

Dvorana Zlatorog, gledalcev 320, sodnika: Pukšič in Satler.

Celje Pivovarna Laško: Vujović, Ferlin, Cvetko 2, Rakita 6, Cokan 4, Razgor 2, Marguč, Šarac 4, Grošelj 1, Poteko 2, Žabić, Silva 3, Kodrin, Horžen 6, Kljun 1, Leban 1, Novak 7 (1).
Butan plini Izola: Logar, Hušić, Jurič 2, Gačević 1, Brumen, Poberaj 3, Božič, Petrović 1, Gašperšič, Novak 4, Miklavec 1, Alessio, Beganović 3 (1), Zorič Stepančič, Nikolić 4, Čolić.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 1 (1), Butan plin Izola 2 (1).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Butan plin Izola 0 minut.