vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 11.05.2019 21:54:57

DOLENJCI slavijo! Spet jim je uspelo!

Rokometaši novomeške Krke so drugi finalisti zaključnega turnirja za pokal Slovenije.

Prireditelji tekmovanja so na današnji drugi polfinalni tekmi premagali Sviš Ivančno Gorico s 24:20 (12:10), v nedeljskem velikem finalu pa se bodo pomerili z velenjskim Gorenjem, ki je na prvi polfinalni tekmi ukanil Celje Pivovarno Laško z 29:27 (18:12).

Sviš Ivančna Gorica - Krka 20:24 (10:12)

* Dvorana Marof, gledalcev 700, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).
* Sviš Ivančna Gorica: Vencelj, Škorc, Knez 2, Zafran 2, Fink 1, Grojzdek 3 (2), Tekavčič, Hrovat, Stopar 2, Matej Košir 4, Pirnat, Krabonja 1, Željko 2, M. Kutnar, Matic Košir 3, D. Košir, Vidmar.
* Krka: Brajer, Tomić 1, L. Rašo 7 (2), Bevec, Kukman, Didovič, Okleščen 3, Pršina 1, Irman 2, Jakše 4, Klemenčič, D. Rašo, Batagelj 1, Papež 4, Matko, Florjančič.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 2 (2), Krka 4 (2).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 8, Krka 10 minut.

Velenjski rokometaši so na prvi polfinalni tekmi v tukajšnji dvorani Marof uprizorili prvovrstno presenečenje in po sijajni predstavi na kolena položili branilce pokalnega tekmovanja iz Celja, drugi polfinalni obračun pa se je končal z zmagoslavjem novomeških rokometašev, ki so bili v lokalnem dvoboju po hudem boju boljši od tekmecev iz Ivančne Gorice.

Izbranci domačega trenerja Roberta Cvikla so bili večji del prve polovice tekme v prednosti, največ pa so vodili za tri gole (8:5, 9:6 in 10:7). V končnici prvega polčasa se jim je malce zalomilo, trdoživi tekmeci iz Ivančne Gorice so se jim povsem približali (10:9) in jim v nadaljevanju povsem dihali za ovratnik, v 39. minuti pa jih po golu Žana Grojzdeka tudi ujeli (13:13).

Tekma je bila v drugem polčasu povsem odprta. V 50. minuti so varovanci trenerja Sviša Aleksandra Polaka po golu Mateja Koširja celo povedli z 18:17, v prelomnih trenutkih pa so gostitelji le uveljavili večjo izbiro kakovostnih igralcev in taktično-tehnično širino ter si v 54. minuti priigrali dva gola prednosti (20:18), v sami končnici pa prednost podvojili in slavili s 24:20.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Leon Rašo s sedmimi, v poraženi pa Matej Košir s štirimi zadetki.

Značke: rokomet, pokal, slovenija, krka