Konec Delovne akcije

0 18.04.2019 21:45:42

Koper precej boljši od Maribora

Grega Wernig
Rokometaši Kopra 2013 so na današnji tekmi četrtega kroga končnice lige NLB v skupini od 1. do 6. mesta premagali mariborski Branik z 31:24 (17:15).

Koprčani so dosegli prvo zmago v končnici za prvaka. Po njej so se osmoljencem današnjega obračuna približali na vsega točko, kar pomeni, da se obeta hud boj za četrto mesto, ki v prihodnji sezoni prinaša nastop v pokalu EHF.

Prvi polčas je minil v izjemno izenačeni predstavi. Do 27. minute sta bili ekipi povsem izenačeni (15:15), koprska pa je po golih Janeza Gučka in Grege Krečiča na veliki odmor odšla s prednostjo dveh golov (17:15).

Druga polovica tekme je minila v znamenju varovancev domačega trenerja Uroša Rapotca. Ti so sredi polčasa povedli za šest golov (26:20), v končnici tekme pa zaigrali resno in odgovorno ter osvojili zlata vredni točki.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Dani Zugan s šestimi goli, v gostujoči je zadetek manj dosegel Filip Jerenec.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 26. aprila, gostila Ribnico, koprska bo dan kasneje gostovala v Škofji Loki.