rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 09.12.2018 20:47:20

Derbi Gorenju

Rokometaši Krke so v 13. krogu lige NLB izgubili proti velenjskemu Gorenju s 27:31 (11:14).

* Dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: D. Ivančič in I. Ivančič (oba Gorišnica).
* Krka: Tomić, Brajer, L. Rašo 5 (1), Bevec, Didovič 2, Okleščen 3, Pršina, Irman 1, Jakše 8 (3), Klemenčič, D. Rašo, Batagelj, Papež 6 (1), Kukman, Matko, Florjančič 2.
* Gorenje: Logar, Vujović, Taletović, Mazej, Haseljić 1, Tajnik, Špelić 2, Matanović 4, Levc, Stojnić 4, Banfro, Verdinek 8 (6), Grmšek, M. Kavčič 2, A. Kavčič 8, Kete 2.
* Sedemmetrovke: Krka 6 (5), Gorenje 6 (6).
* Izključitve: Krka 6, Gorenje 6 minut.

Gorenje je prišlo do devete zmage v sezoni in se utrdilo na tretjem mestu, potem ko je v gosteh odpravilo Krko. Ta je doživela osmi poraz, petega zapovrstjo, in ostaja na osmem mestu prvenstvene lestvice.

Velenjčani so bili v prvem polčasu ves čas v ospredju, a jim Novomeščani niso dopustili, da bi se preveč oddaljili. Tako so do prve resnejše prednosti prišli šele v zaključku prvega dela, ko so dvakrat povedli s tremi zadetki razlike, toliko so jih nesli tudi na glavni odmor.

V 35. minuti so gosti prvič povedli za štiri gole (17:13), ko je zadel Vlado Matanović. Čeprav so se vmes Dolenjci znova približali na zgolj zadetek zaostanka, pa je Gorenje hitro spet pobegnilo za štiri zadetke in si tako pred končnico priigralo pomembno prednost. Ko je Andraž Kete v 53. minuti zadel za 28:23, je bil zmagovalec praktično odločen.

Pri domačih je bil z osmimi zadetki strelsko najbolj razpoložen Jaka Jakše, pri gostih pa sta jih po osem dosegla Aleks Kavčič in Matic Verdinek, slednji jih je šest dosegel s sedmih metrov.

V 14. krogu bo Krka v petek gostovala v Trebnjem, Gorenje pa je tekmo tega kroga že odigralo 4. decembra in premagalo Dobovo z 29:23.

Značke: rokomet, dp