Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 05.05.2018 21:09:39

Ribnica prepričljivo boljša od Škofjeločanov, Gorenje odpihnilo Krko

Rokometaši Rika Ribnice so v tekmi 7. kroga končnice lige NLB (od 1. do 6. mesta) premagali Urbanscape Loko z 29:23 (14:11). Rokometaši Gorenja Velenja pa so v tekmi 7. kroga končnice lige NLB (od 1. do 6. mesta) premagali Krko s 31:18 (17:10).

Rokometaši iz Ribnice so pred domačimi gledalci vpisali pričakovano zmago, svojo tretjo v končnici za prvaka, s katero so ohranili drugo mesto. S tekmo več imajo dve točki zaostanka za vodilnim Celjem in štiri prednosti pred tretjim Gorenjem Velenjem. Urbanscape Loka je izgubila petič in je zadnja v šestčlanski skupini, ki se bori za prvih šest mest.

Po sedmi minuti in izidu 4:3 je domačim uspel delni niz 6:1 in v 16. minuti je Riko Ribnica vodila z 10:4. Škofjeločani so vrnili s tremi goli in zaostanek prepolovili, v 25. minuti se se vrnili v igro, ko je Aljaž Jesenko zadel za 10:11, delo pa so jim do odhoda na veliki odmor spet otežili Nik Henigman, Risto Vujačić in Janez Skušek, tik pred koncem polčasa je za 11:14 zabil Jesenko.

Ribničani so večino drugega polčasa vodili za tri ali štiri gole, vmes se je Urbanscape Loka dvakrat približala na dva gola zaostanka (12:14 v 32. minuti in 17:19 v 41.). V 49. minuti je Henigman zadel za +5 (24:19) in zazdelo se je, da bosta dve točki ostali v Ribnici. Gosti se niso predali, prišli so do "le" štirih golov zaostanka, Vujačić pa je z golom v 56. minuti za 27:21 dokončno odločil tekmo.

Škofjeločane čez osem dni čaka gostovanje v Velenju pri Gorenju, Ribničane pa dan prej gostovanje v Celju.

-----------------------------

Riko Ribnica - Urbanscape Loka 29:23 (14:11)

* ŠC Ribnica, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).
* Riko Ribnica: Horvat, Fink 1, Vujačić 6, Knavs 1, Henigman 5, Skušek 7 (3), Koprivc 1, Pahulje, B. Nosan 4, Klarič, Kovačič 1, M. Nosan 1, Batinič 2 (1), Perovšek, Setnikar, Košmrlj.
* Urbanscape Loka: Božnar, M. Vrbinc 2, Gartner 2, Dolenc, Kavčič 6, M. Jesenko, U. Pipp 3, Juričan, Bradeško, M. Pipp 2, Bergant 1, A. Jesenko 6., Plestenjak, Klemenčič 1, A. Vrbinc, Marinović.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (4), Urbanscape Loka 7 (5).
* Izključitve: Riko Ribnica 4, Urbanscape Loka 8 minut.
* Rdeč karton: /.

---------------------------------------

Gorenje boljše od Krke

Rokometaši Gorenja Velenja so v tekmi 7. kroga končnice lige NLB (od 1. do 6. mesta) premagali Krko s 31:18 (17:10).

Velenjčani so v prejšnjem krogu na gostovanju v Kopru prišli do prve zmage v končnici državnega prvenstva in prve pod vodstvom novega trenerja Klemna Luzarja, ki je nekaj dni prej na klopi zamenjal Željka Babića. Ta je brez službe ostal zaradi slabih rezultatov Gorenja. Do dveh točk so takrat prišli po odličnem drugem polčasu, ko so nadoknadili zaostanek treh golov po prvem delu igre in na koncu visoko slavili.

Teoretični status favorita so danes domači rokometaši hitro prelili tudi v prakso. Kolikor toliko izenačeno je bilo le do 12. minute, ko je bil izid 6:4, potem pa je sledilo obdobje, ko so Velenjčani stopili na plin. Prednost so počasi večali in do konca polčasa imeli že lepo zalogo sedmih zadetkov.

Z njo pa se niso zadovoljili, saj so izkoristili še strelski mrk tekmecev na začetku drugega polčasa. Krka je v prvih 12 minutah tega dela igre dosegla le en gol, tako da je bilo na semaforju že 23:11. Tekma je bila že takrat dokončno odločena, Velenjčani pa so do konca igrali zavzeto in niso dovolili, da bi se gostje približali.

Najbolj učinkovita pri domačih sta bila s po petimi goli Rok Golčar in Nejc Cehte, pri gostih pa je Leon Rašo prav tako končal pri petih zadetkih.

Z novima točkama so Velenjčani zdaj na lestvici s tekmo manj tretji, za vodilnimi Celjani zaostajajo šest točk.

Že sredi tedna jih čaka nov prvenstveni obračun, v sredo se bodo doma pomerili prav s Celjem Pivovarno Laško v tekmi zaostalega petega kroga. V osmem krogu jih nato v nedeljo čaka domači obračun z Urbanscape Loko. Krka bo dan prej igrala proti Kopru.