Isaac Palma spakiral kovčke in zapustil Slovenijo

0 21.03.2018 20:58:03

Koper 2013 - Krka 28:25 (14:9)

Grega Wernig
Rokometaši Kopra 2013 so v vnaprej igrani tekmi 3. kroga končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) premagali Krko z 28:25 (14:9).

* Dvorana Bonifika, sodnika: Igor in Dejan Ivančič (oba Gorišnica).
* Koper 2013: Kocjančič, Postogna, Dolenc, Grzentič 4, Vlah 6, Krečič 2, Matijaševič, Poklar, Rapotec, Smolnik 5 (1), Sokolič 2 (1), Guček, Marić, Sever 1, Planinc, Bratkovič 8 (4).
* Krka: Tomič, Brajer, L. Rašo 4 (2), Bevec, Didovič 5, Okleščen, Pršina 4, Klemenčič, Irman, Jakše, Udovč, Papež 6 (2), Kukman, Matko 1, Ban, Klobčar 5 (1).
* Sedemmetrovke: Koper 2013 7 (6), Krka 6 (5).
* Izključitve: Koper 2013 14, Krka 12 minut.

Koprski rokometaši so v ligi za prvaka dosegli drugo zmago, po odmevni zmagi v Velenju so danes v svoji Bonifiki ukanili še tekmece iz dolenjske prestolnice. Za Primorce je bila današnja tekma tudi generalka pred sobotnim obračunom v skupinskem delu evropskega pokala EHF, ko bodo gostili finski Cocks.

Primorci so temelje za zmago postavili v končnici prvega polčasa, ko so povsem razorožili Novomeščane in si v 28. minuti priigrali lepo zalogo šestih golov (14:8). "Velik kapital" v drugem polčasu niso zapravili, čeravno so jih tekmeci iz Dolenjske dodobra ogrozili in se jim v sami končnici povsem približali (25:24). "Mir v koprsko hišo" sta prinesla Tilen Sokolič in Aleks Vlah, ki sta v 58. minuti povišala na 27:24.

V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Adam Bratkovič z osmimi in Aleks Vlah s šestimi goli, v novomeški pa je Jernej Papež dosegel šest zadetkov.

Novomeška ekipa bo naslednjo tekmo igrala v soboto, 24. marca, ko bo gostila velenjsko Gorenje, koprska pa v sredo, 28. marca, ko bo gostovala v Škofji Loki.