Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 07.04.2017 23:08:45

Urbanscape Loka - Riko Ribnica 23:25 (13:14)

Rokometaši Rika Ribnica so v 4. krogu končnice za prvaka v ligi NLB v gosteh premagali Urbanscape Loko s 25:23 (14:13).

* Športna dvorana Poden, gledalcev 300, sodnika: Štrigl, Knez.
* Urbanscape Loka: Vrbinc 5, Šibanc, Gartner 2, M. Jesenko 1 (1), Kavčič 4, Štremfelj, Juričan, Cingesar 3, Bradeško 2, Panjatar, Pipp, Bergant, A. Jesenko 3, Plestenjak, Maček, Jamnik 3.
* Riko Ribnica: Horvat, Fink 3, Grebenc 1, Knavs 1, Henigman 7, Skušek, Pucelj 1, Pahulje, Nosan 4 (1), Klarič, Kovačič 1, Kljun, Perovšek, Setnikar, Kulenović 7, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 3 (1), Riko Ribnica 2 (1).
* Izključitve: Urbanscape Loka 10 minut, Riko Ribnica 10 minut.

Škofjeločani so v drugem krogu končnice za prvaka na domačem igrišču že presenetili Koper 2013, blizu presenečenja pa so bili tudi v dvoboju z Ribničani, ki so se morali pošteno potruditi, da so zlomili odpor varovancev Siniše Markote. Niti ena ekipa si ni priigrala večje prednosti, na koncu pa so bili bolj zbrani gostje, ki so po zmagi nad Krko v prejšnjem krogu prišli še do druge zaporedne zmage.

Ribničani so prvič do vodstva prišli v osmi minuti, ko je domačega vratarja premagal Grega Jamnik, varovanci Roberta Beguša so povedli s 4:3, šest minut pozneje pa je bilo 7:5 za Ribničane, ko je v drugič zaporedoma v polno zadel Alen Kulenović. Škofjeločani so v 20. minuti izid z golom Aleksa Kavčiča izenačili (9:9), vendar do vodstva niso več prišli. Ribničani so pred odhodom na odmor v izenačeni tekmi domačinom še enkrat pobegnili za dva gola, ko je Nik Henigman zadel za 13:11, Kavčič pa je v 27. minuti postavil končni izid prvega polčasa.

Drugi polčas se je začel po željah domače ekipe, ki je že v prvem napadu preko Matije Vrbinca izid izenačila na 13:13, vendar ji v nadaljevanju tekme do vodstva ni uspelo priti. Ribničani so vse čas držali prednost gola ali dveh, nekajkrat je bil izid tudi izenačen, zadnjič v 50. minuti, ko se je med strelce vpisal Tine Gartner, toda Blaž Fink in Kulenović sta le dve minuti pozneje poskrbela, da so gostje spet vodili s plus dva (23:21). Ko je v 58. minuti Henigman povišal vodstvo Ribnice na 25:22, je bila tekma odločena, končni izid pa je postavil Mario Cingesar.

Najboljši strelec domače ekipe je bil Matija Vrbinc s petimi goli, pri gostih sta jih po sedem dosegla Nik Henigman in Alen Kulenović.

V prihodnjem krogu, v petek, 21. aprila, bodo škofjeloški rokometaši gostovali v Novem mestu pri Krki, dan pozneje pa bodo Ribničani gostili Koprčane.