Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

muk
0 29.08.2014 10:39:45

Kar ni uspelo Mariborčanom, je uspelo Velenjčanom

vszi
Nova rokometna sezona je pred vrati, že s sobotnim superpokalnim obračunom bomo na neki način vstopili v sezono 2014/15, klubi pa v prijateljskih tekmah pilijo še zadnje podrobnosti. V preteklih dnevih je bilo tako zanimivih kar nekaj slovensko-azijskih dvobojev, Mariborčani pa so gostovali v Zagrebu.

Maribor Branik je že v torek po izenačenih šestdesetih minutah moral priznati premoč Bahrajnu (25:26), Trimo je izgubil dvoboj z Iranom, na klopi katerega sedi slovenski strateg Borut Maček (26:30), slovensko čast pa so sinoči rešili Velenjčani, ki so ugnali resnično neugodni Bahrajn (33:31). Slednji je bil trd oreh, ki pa so ga ose v zadnji tretjini srečanja le strle. Najučinkovitejši v domači vrsti, ki bo konec tedna nastopila v Dobovi na memorialu Boga Doberška, so bili Mario Šoštarič (8 golov), Niko Medved (5), Michal Szyba ter Rok Golčar, ki sta zadela po trikrat.

Mariborčani so po drugi strani eno zadnjih tekem pred začetkom prvenstva tradicionalno odigrali v Zagrebu. Branikovci so se dobršen del srečanja dobro upirali serijskemu hrvaškemu prvaku in rednem udeležencu lige prvakov, a na koncu vseeno klonili z rezultatom 29:25. Da se lahko vijoličasti enakovredno kosajo s finančno in kadrovsko precej močnejšim tekmecem so dokazali predvsem v prvem polčasu. Tako so z odločno igro v obrambi in dobro realizacijo v napadu nekaj minut pred koncem polčasa celo vodili (10:12), v nadaljevanju pa je vseeno prišla do izraza daljša in kakovostnejša klop hrvaškega prvaka.

Gorenje - Bahrajn 33:31 (18:16)

GORENJE: B. Burić (5 obramb), Ferlin (2 obrambi), Zaponšek (7 obramb), Božović, Cehte 1, Medved 5, S. Burić 2, Szyba 3, Skube 2, Špende, Golčar 3, Šoštarič 8, Papež 2, Kleč 1, Dobelšek 2, Gams 2, Nosan, Dujmovič 2, Bećiri.

CO ZAGREB - MARIBOR BRANIK 29:25(13:13)

CO ZAGREB: Stevanović, Ivić (13 obramb); Mihić 1, Brozović 2, Stepančić 6, Šprem, Čorić 2, Šebetić, Raković 5, Horvat 5 (3), J. Valčić 4, T. Valčić, Obranović, Vuglač 1, Kovačević, Lukačec 1, Pavlovič 2. Trener: Boris Dvoršek.
MARIBOR BRANIK: Škalički, Taletovič (11 obramb), Čudič (2 obrambi); Cingesar 6, Mišković 1, Žabič 1, Rožman, Fidel, Žmavc, Špelić, Poklar 5, Mlakar 5, Sok 1, N. Krabonja, Kaleb 6. Trener: Marko Šibila.