Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 12.02.2022 19:18:34

Polom Krima v Kristiansandu

Rokometašice Krima Mercatorja so na današnji tekmi 13. kroga evropske lige prvakinj na Norveškem izgubile proti Vipersu iz Kristiansanda z 20:37 (9:17). Ljubljanska ekipa bo zadnjo tekmo v skupini B igrala 20. februarja, ko bo gostila švedski Sävehof.

* Aquarama Kristiansand, gledalcev 1036, sodnika: Panayides in Andreou (oba Ciper).
* Vipers Kristiansand: Pedersen, Eriksson, Lunde, Dahlum 1, Mork 4, Gullden 5 (4), Hoeve, Hesselberg 1, Tchaptchet Defo, Dahl 7, Tomac 3, Tomiri, Naes Andersen 4, Debelić 5, Knedlikova 2, Jerabkova 5.
* Krim Mercator: Arenhart, Risović, Radosavljević 1, Stanko 3, Sercien Ugolin, Pineau, Žabjek, van Kreij 1, Klemenčič, Ljepoja 5, Varagić, Ngombele, Gomilar Zickero, Krpež-Šlezak 8 (4), Lekić 2, Svetik.
* Sedemmetrovke: Vipers Kristiansand 5 (4), Krim Mercator 5 (4).
* Izključitve: Vipers Kristiansand 6, Krim Mercator 8 minut.

Krimovke so sredi tega tedna prijetno presenetile in na zaostali tekmi 11. kroga v Franciji iztržile neodločen izid proti tekmicam iz Metza. Na današnji tekmi rednega kroga niso bile kos lanskim zmagovalkam lige prvakinj, v Kristiansandu so doživele najvišji poraz v tej sezoni.

Ljubljanska ekipa je po nepopolnem predzadnjem krogu na šestem mestu, ki ji prinaša nastop v osmini finala. Pred švedskim Sävehofom, ki bo v nedeljo gostil vodilni in dosedanjem delu lige prvakinj 100-odstotni Györ, ima dve točki prednosti.

Ob pričakovanem scenariju - nedeljski zmagi Györa na Švedskem - bo usoda slovenske ekipe znana 20. februarja, ko se bo pomerila s Sävehofom, na njej pa si ljubljanska ekipa ne sme privoščiti poraza. V primeru enakega števila točk bo napredovala skandinavska zasedba, ki je že na prvi tekmi premagala Krim z 29:28.

Izbranke ljubljanske trenerke Natalije Derepasko so bile na današnji tekmi le v uvodnih desetih minutah konkurenčne tekmicam iz Kristiansanda, po izidu 5:6 pa so povsem izgubile rdečo nit v svoji igri. Njihove težave so Norvežanke znale izkoristiti, med 12. in 20. minuto so naredile delni izid 6:0 in povedle z 12:5, v prvi polovici tekme pa so si nato nekajkrat priigrale prednost devetih golov (15:6, 16:7 in 17:8).

V drugem polčasu se je prepad med ekipama še bolj povečal. Končni izid zgovorno priča o nemoči Krima, ki si je največji zaostanek pridelal v končnici dvoboja, ko je trikrat zaostal za 17 golov.

Pri Krimu je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Katarina Krpež Šlezak z osmimi goli, Nataša Ljepoja je dosegla pet zadetkov. Pri gostiteljicah je blestela slovita Katrina Lunde, 41-letna norveška vratarka je zbrala kar 15 obramb.

"Čestitati moramo Vipersu za odlično predstavo. Pred nekaj dnevi smo odigrali težko tekmo, upam, da smo se iz obeh tekem nekaj naučili. Najpomembneje je, da se čim bolje pripravimo na naslednjo odločilno tekmo," je dvoboj ocenila trenerka Nataša Derepasko.

"Ne vem, kaj se je danes zgodilo. Ja, za nami je kar nekaj težkih tekem in po sredini tekmi smo potovali praktično celo noč. To ne sme biti izgovor, Vipers je odigral odlično tekmo in ni nam ponudil možnosti, da bi ga ustavili," pa je po dvoboju dejala Nataša Ljepoja.