Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 24.01.2021 18:23:56

Ah, te sedemmetrovke! Slab začetek napovedal razplet!

Rokometašice Krima Mercatorja so v 12. krogu lige prvakinj v gosteh izgubile proti Esbjergu s 23:33 (11:16). Krimovke bodo tekmo 13. kroga igrale 6. februarja, ko bodo gostile Rostov-Don.

Esbjerg - Krim Mercator 33:23 (16:11)
* Dvorana Blue Water Dokken, brez gledalcev, sodnici: Nastase in Stancu (obe Romunija).
* Esbjerg: Poulsen, Nielsen, Granlund, Frafjord 1, Breistoel 2, Tranborg 10, Jacobsen 3, Haličević, Solberg-Isaksen 5, Pena Abaurrea 5, Jensen 5, Frey 2 (2), Ingstad.
* Krim: Da Silva Vieira 2 (1), Jurič, Sercien Ugolin 6, Žabjek, Pletikosić 3, van Kreij 4, Gjerek, Klemenčič 5, Vojnović, Konatar, Ljepoja 1, Dobrič, Gomilar Zickero, Risović, Svetik 2.
* Sedemmetrovke: Esbjerg 3 (2), Krim 6 (1).
* Izključitve: Esbjerg 10, Krim 2 minuti.
* Rdeči karton: Ljepoja (14.).

Krimovke so na Danskem doživele poraz proti ekipi, s katero se borijo za šesto mesto v skupini A, ki še vodi v nadaljevanje tekmovanja. Zdaj bo ta naloga še težja, saj morajo Ljubljančanke odigrati še eno zaostalo tekmo z Dankami ter še dve redni proti Rostov-Donu in Kristiansandu. Sedmouvrščene Krimovke, ki so zadele le eno od šestih sedemmetrovk, ostajajo pri petih točkah, šestouvrščeni Esbjerg jih ima po novem osem.

Ljubljančanke so tekmo slabo odprle, saj so domače povedle s 6:0, prvi zadetek za Krim pa je šele po desetih minutah dosegla Nataša Ljepoja. Prav ta igralka pa je že v 14. minuti dobila rdeči karton in predčasno končala tekmo.

Takoj za tem so Danke spet prišle do šestih golov prednosti (9:3), Sanna-Charlotte Solberg-Isaksen pa je v 15. minuti naskok domačih še povečala (10:3). Po zaostanku z osmimi zadetki pa so izbranke Uroša Bregarja le naredile spodoben niz, delni izid 5:1 je pomenil prepolovitev zaostanka v 23. minuti po golu Valentine Klemenčič.

Vtis po slabem uvodu je še popravila Oceane Sercien Ugolin z goloma za 10:13 in 11:14, toda sama končnica je spet pripadla Esbjergu, ki je na glavni odmor nesel pet golov prednosti (16:11).

V uvodu drugega dela so domačinke držale podobno prednost, pozneje pa jo še oplemenitile, tako da je bil zmagovalec znan že precej pred zadnjim piskom sirene. Največjo prednost so si domačinke priigrale prav ob koncu, ko je znašala deset golov.

Mette Tranborg je bila najboljša pri domačih z desetimi zadetki, Sercien Ugolinova pa pri Kirmu s šestimi goli.