Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 25.02.2018 18:11:39

Krimovke na Danskem do točke

Rokometašice Krima Mercatorja so v 4. krogu glavnega dela lige prvakinj v Ikastu igrale neodločeno 24:24 (13:12) proti Midtjyllandu. Krimovke naslednja preizkušnja v tem tekmovanju čaka v soboto, ko bodo na Kodeljevem gostile Rostov Don.

* Dvorana IBF Arena, gledalcev 1541, sodnici: Christidi in Papamattheou (obe Grčija).
* Midtjylland: Ryde, Sans Serra, Andersen, Fauske 5 (5), Hansen 2, Kristiansen 4, Kristensen, Ellebaek, Friis, Englert, Bjerregaard, Jakobsen, Augustesen 7, Loeseth 3, Burgaard 3.
* Krim Mercator: Benko 2 (1), Zrimšek, Beganović, Stanko 4 (2), Marinček, Omoregie 7, Zulić 2 (1), Koren 2, Pandžić, Gregorc, Tsakalou 1 (1), Amon 2, Perederij 4.
* Sedemmetrovke: Midtjylland 6 (5), Krim Mercator 7 (5).
* Izključitve: Midtjylland 4, Krim Mercator 4 minute.

Izbranke Uroša Bregarja so na Danskem pokazale večinoma dobro igro, bile tudi večino časa v ospredju, a na koncu se v domovino vračajo s točko, ki teoretično sicer še ne zapira vrat za četrtfinale, a realne možnosti za to so majhne.

Krimovke so tekmo začele izvrstno. Miša Marinček je bila razpoložena med vratnicama, obramba je prav tako svoje delo opravljala dobro, v napadu pa so zmede gostiteljice Ljubljančanke znale kaznovati. V 11. minuti so po zadetku Olge Perederij vodile že z 8:4, imele kar nekaj priložnosti za še višje vodstvo, ki ga je v 15. zagotovila Elizabeth Omoregie za 9:4.

Po dveh hitrih zadetkih danske ekipe je Uroš Bregar zahteval minuto odmora, a ta ni zalegla, domačinke so še naprej izkoriščale slabšo obrambo po levi strani in se približale na 8:10, v 24. minuti po novi sedemmetrovki pa na 9:10.

Čeprav je Korenova pozneje zadela za 12:9, pa Ljubljančankam ni uspelo znova pobegniti, Midtjylland se je po kar nekaj sedemmetrovkah še pred koncem polčasa spet približal na zgolj zadetek zaostanka (12:13).

Ljubljančanke so dobro vstopile tudi v drugi polčas in nekajkrat vodile za tri zadetke, toda vse bolj so se "dvigale" domače rokometašice, ki so v 46. minuti prek Tonje Loeseth izid izenačile (prvič po 2:2), v 48. pa povedle prvič po 1:0, ko je bilo 19:18.

Toda Ljubljančanke se niso predale, še naprej so grizle in v 57. minuti je razigrana Elizabeth Omoregie izenačila na 22:22. Sledila je napeta končnica, v kateri je Ines Amon dobro minuto pred koncem izid spet poravnala, takrat na 24:24.

Sledil je nov danski napad, ki se je končal s sedemmetrovko Helene Gigstad Fauske (prvih pet sedemmetrovk je zadela), a je Marinčkova njen strel obranila, krimovke pa so v zadnjih sekundah zapravile tudi svoj kratek napad, tako da je ostalo pri delitvi točk.