Ekipa
© 2024 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
Miha Andolšek
Miha Andolšek
23. 11. 2014 · 10:34
09. 08. 2017 · 09:55
Deli članek:

V iskanju royal flusha

Grega Wernig

Če se je še pred tednom dni zdelo, da so vloge v skupini C bolj kot ne porazdeljene, pa danes ni tako, sploh kar zadeva spodnji del lestvice.

Marsikaj se je namreč zapletlo s tistim presenetljivim, glede na vse kadrovske težave Francozov pa morda tudi pričakovanim, nedeljskim remijem v Montpellieru.

Ko je ruski medved lomastil po jugu Francije, na koncu domov odnesel točko, lahko pa bi tudi dve. In se vmešal oziroma še bolj odprl boj za četrto mesto, zadnje, ki še vodi v osmino finala.

Karte so na novo premešane, še vedno je sicer Montpellier tisti, ki ima v rokah najmočnejše adute, a tudi pivovarjem in medvedom še niso pošli vsi žetoni.

Nedeljski obračun v Zlatorogu sicer ne bo eden ključnih, za biti ali ne biti oziroma "all-in", če vnovič uporabimo kvartopirski žargon, a da bi bila vsaka točka proti Veszpremu, Vardarju in/ali Rhein-Neckarju v tem francosko-slovensko-ruskem troboju zlata vredna, pa bržkone tudi ni treba tratiti besed. Pravi pravcati royal flush oziroma kraljeva lestvica, kot se glasi prevod sicer zelo redke kombinacije v svetu pokra.

Nedelja pa je morda celo zadnja realna priložnost, da pivovarji ulovijo veliko ribo, v Veszpremu in Skopju bo namreč neprimerno težje, če zaradi spoštovanja do celjskih rokometašev in v še večji meri nepredvidljivosti samega športa ne uporabimo kar besede nemogoče.

Celjani so bili nekajkrat blizu glavnemu ulovu, boleče blizu, tudi v levjem brlogu (27:31), kjer so bili tri četrtine srečanja najmanj enakovredni eni najboljših ekip na zemeljski obli. Prav to bi lahko bila neke vrste rdeča nit celjske evropske jeseni.

Blizu pa hkrati daleč, če bi tekme trajale 40, 45 minut bi imeli slovenski prvaki vozovnico za TOP16, če ne že v rokah, pa vsaj na dosegu le-teh. A rokomet se igra šestdeset minut, tako razen dobrega vtisa in spoznanja, da se lahko kosajo z vsakim tam zunaj, Celjanom za zdaj ni ostalo prav veliko.

POČASI SE ŽABA DERE
A po toči zvoniti je prepozno, nova priložnost, da kri, znoj in solze poplačajo tudi z zmago, bo jutri. O moči levjega krdela je bilo prelitega že precej črnila, tako da niti ne gre izgubljati preveč besed.

Od enega najboljših vratarjev prek enega najboljših levih kril do enega najboljših krožnih napadalcev in tako dalje. Da, "eden najboljših" je pogosta besedna zveza, ko je govora o levjem krdelu iz Mannheima, seveda pa niso nikakršni vesoljci, tudi oni so le iz krvi in mesa, kar so lahko pivovarji iz prve roke spoznali pred desetimi dnevi.

So si pa z dobrim odporom, ko so Nikolaja Jacobsena prisilili, da je na teren poslal celoten arzenal, ki ga premore, na neki način naredili tudi svojevrstno medvedjo uslugo. Vodilno moštvo bundeslige zdaj v Zlatorogu bržkone ne bo ničesar prepustilo naključju, tudi levi so iz tistega prvega dvoboja odnesli marsikatero spoznanje, ob tem pa vsekakor velja omeniti, da je to sicer običajen in preizkušen recept Rhein-Neckarja.

Da počasi lomi odpor tekmeca in potrpežljivo, brez kakršnekoli panike čaka na svojih pet minut, v slogu reka počasi se žaba dere.

TUDI CELJANI SO LAHKO LOVEC
Celjani so po drugi strani v sredo pokazali, da se znajo tudi sami sprehoditi iz rezultatskega minusa do srečnega konca, da se lahko tudi sami prelevijo v vlogo neizprosnega lovca, ki potrpežljivo, centimeter za centimetrom zalezuje svoj plen in ga nato v sami končnici tudi pokonča.

Po medvedu je bilo Gorenje druga velika trofeja sezone, s katero se zdaj bolj samozavestni podajajo tudi na lov za kraljem živali. "Kot sem dejal že pred prvim obračunom, je ekipa Rhein-Neckarja izjemno dobro zapolnjena na vseh igralnih mestih in zasluženo vodi v bundesligi. Dobro je, da smo pred dnevi tudi sami okusili to moč in kakovost ter da bomo na podlagi teh informacij v Zlatorogu na igrišče stopili z drugačnimi občutki. V Nemčiji smo tri četrtine tekme odigrali zelo dobro, zato nemška ekipa v Celju najbrž ne bo ničesar prepuščala naključju. A verjamem, vem, da bodo moji fantje pustili srce na igrišču in pokazali, kaj znajo. Če bomo skozi celoten obračun obdržali osredotočenost na visoki ravni, če bomo maksimalni v dvobojih, pristopu, potem se lahko nadejamo ugodnega rezultata. Teoretično se moramo povsem pripraviti nanje, nato pa moramo v nedeljo vse skupaj pretvoriti še v prakso," pred drugo rundo slovensko-nemškega dvoboja pravi Branko Tamše.

OSMI POSKUS
Sliši se enostavno, a za uspeh, sploh prvega v osmem poskusu, bo moralo marsikaj sesti na svoje mesto, predvsem pa se bo moral pri zabijanju golov z zunanje linije še kdo pridružiti Mihi Zarabcu.

Sploh ker gre pričakovati, da mu bo Uwe Gensheimer sem in tja, podobno kot v drugem polčasu prvega dvoboja, namenil posebno pozornost. Na sredinem derbiju je nizkorasli Trebanjec v določenih obdobjih igral pravo simultanko z velenjsko obrambo, vsi ostali fantje iz zunanje linije (Slišković, Žuran, Ivić, Razgor, Miklavčič) pa so po drugi strani imeli skromen strelski večer in skupaj zabili le štiri gole.

Za Gorenje je bilo to dovolj, za vodilno moštvo bundeslige in legitimnega kandidata za zaključni turnir lige prvakov ne bo.

SKUPINA C
Veszprem - Vardar                32:24 (16:10)
Čehovski medvedi - Montpellier   33:34 (17:16)
Celje PL - Rhein Neckar          (nedelja, 17.00) 

1. Veszprem (Mad)	      6   6  0  0  174:153  12
2. Vardar (Mkd)               6   3  1  2  175:169  7
3. Rhein-Neckar (Nem)         5   3  0  2  149:135  6
4. Montpellier (Fra)	      6   2  2  2  188:193  6
5. Celje PL (Slo)	      5   1  0  4  138:147  2
6. Čehovski medvedi (Rus)     6   0  1  5  184:211  1


RHEIN-NECKAR LÖWEN

Mesto: Mannheim (Nemčija)
Dvorana: Harres Veranstaltungs Halle (2.000)
Lovorike: pokal EHF 1
Nastopi v LP: 6.
Naj izid v LP: polfinale (2008/09 in 2010/11)
Trener: Nikolaj Bredahl Jacobsen (Danska)
Prišli: Tim Suton (Saarlouis), Harald Reinkind (Fyllingen), Stefan Kneer (Magdeburg), Mads Mensah Larsen (Aalborg), Bastian Rutschmann (Balingen), trener Nicolaj Jacobsen (Aalborg)
Odšli: Oliver Roggisch (končal kariero), Isaias Guardiola (Aalborg), Goran Stojanović (Jaish), Žarko Šešum (Göppingen), Tomas Svensson (končal kariero), Sergej Gorbok (Vardar), Nikola Manojlović (Meškov), Rajko Prodanović (Pick Szeged), trener Gudmundur Gudmundsson (reprezentanca Danske)
Udarna sedmerica: Niklas Landin (Dan) - Uwe Gensheimer, Patrick Groetzki - Kim Ekdahl du Rietz (Šve), Andy Schmid (Švi), Alexander Petersson (Isl) - Bjarte Myrhol (Nor)