Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
jz
jz
06. 02. 2026 · 19:40
Deli članek:

Škandal. Enajstletnega dečka vrgli iz avtobusa na cesto v snežnem metežu

Profimedia
Avtobusna postaja v Livignu

Olimpijske igre se še niso niti dobro začele, pa so že sprožile val ogorčenja. Očitno gre večini tistih, ki skrbijo za igre, le za denar.

Incident je sprožil ogorčenje po vsej Italiji. Enajstletnega dečka so vrgli iz avtobusa, ker ni imel drage olimpijske vozovnice, ampak je bil na avtobusu, ker se je pač hotel peljati kot vsak dan, domov. Imel je dijaško vozovnico. Ko je voznik to ugotovil, ga je vrgel na cesto v snežnem metežu. Tako imenovane 'olimpijske vozovnice' so precej dražje od normalnih v avtobusnem prometu.    

Podjetje Dolomiti Bus se je odzvalo na javno kritiko in začasno suspendiralo vpletenega voznika. Kasneje je priznal hudo napako. V izjavi za javnost je podjetje sporočilo, da so si oddahnili, da otrok ni utrpel nobenih hujših telesnih poškodb. Sprožena je bila notranja preiskava.

Sprememba cen vozovnic
Neposredna posledica javnega zgražanja je, da je prevozno podjetje napovedalo, da bo spremenilo cene vozovnic. Cilj je zaščititi prebivalce in študente pred takimi situacijami v prihodnosti.

Deček, ki so ga tako neusmiljeno vrgli iz avtobusa v snežnem metežu, je prejel majhno tolažbo. Enajstletniku so ponudili 'simbolično vlogo' na otvoritveni slovesnosti olimpijskih iger, ki bo danes, v petek zvečer na stadionu San Siro v Milanu. In tja verjetno ne bo potoval z avtobusom.