27.09.2024 18:44:57

Bistrica za uvod v 8. krog ugnala Ljubljančane

Uvodno tekmo 8. kroga 2. SNL je dobila zasedba Kety Emmi&Impol Bistrica. V gosteh so bili varovanci Roberta Pevnika boljši od Slovana z 2:0.

V prvem polčasu je za vodstvo poskrbel Jaša Martinčič, pet minut pred koncem drugega polčasa pa je piko na i postavil Ivijan Svržnjak. Z zmago je Bistrica napredovala na deseto mesto, Ljubljančani ostajajo pri dnu in so še naprej brez zmage med drugoligaško druščino.

Vodilna Gorica bo v sobotnem delu sporeda gostovala pri Tolminu, isti dan bodo še tekme Drava - Triglav, Bilje - Brinje Grosuplje ter Jadran Dekani - Ilirija.

V nedeljo bo drugouvrščeni Tabor iz Sežane gostil nogometaše Rudarja iz Velenja, tretji Beltinci pa bodo gostovali v Novem mestu pri Krki. V nedeljo bo še tekma četrto- in petouvrščenih ekip Dravinja - Aluminij.

SLOVAN - KETY EMMI&IMPOL BISTRICA 0:2 (0:1)
Ljubljana. 200 gledalcev. Sodniki: Bubek, Jug in Krapež.
Strelca: 0:1 Martinčič (18.), 0:2 Svržnjak (86.).
SLOVAN: Mrežar, Jerak, Popovič (od 58. Dvoršak), Puškar (od 79. Haznadar), Cverle (od 46. Ristić), Džajić (od 58. Dodig), Repnik (od 46. Panetić), Vidović, Janković, Maksimović, Duraković.
BISTRICA: Erjavšek, Zajšek, Poredoš, Dukarić (od 57. Opačić), Krapuhin (od 75. Kobal), Martinčič, Lebar, Svržnjak, Marsetič (od 86. Tavares), Kapun, Frešer (od 75. Horvat).
Rumeni kartoni: Vidović, Janković; Kapun, Opačić.