Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 27.02.2024 21:24:51

Slovenske nogometašice po zmagi nad Filipini osvojila tretje mesto

Slovenska ženska nogometna reprezentance je osvojila tretje mesto na prijateljskem turnirju v Španiji. Po porazu v polfinalu proti Finski je danes ugnala Filipine z 1:0.

Mrežo Filipinov, 38. reprezentance na svetu in prvakinj južnoazijskega prvenstva, je v 5. minuti zatresla Lana Golob.

Za Slovenijo, ki na svetovni lestvici zaseda 44. mesto, je bil turnir Pinatar pri Murcii pripravljalni pred začetkom kvalifikacij na evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Švici. Kvalifikacije se bodo začele 3. aprila in trajale do 3. decembra. Žreb skupin bo 5. marca v Nyonu.

Na seznamu selektorja Saše Kolmana v Španiji so bile Kaja Eržen (Fiorentina), Luana Zajmi (ALG Spor), Zara Kramžar (Roma), Sara Gradišek (Bologna), Zala Kuštrin (Bologna), Melania Pasar (Honved), Lara Prašnikar (Eintracht Frankfurt), Sara Agrež (Köln), Korina Lara Janež (Leipzig), Dominika Čonč (Levante Las Planas), Nina Kajzba (Napoli), Lana Golob (Leuven), Manja Rogan (Panathinaikos), Kaja Korošec (Pariz), Anja Eferl (Real Oviedo), Zala Meršnik (Huelva), Naja Poje Mihelič (Sassuolo), Iva Kocijan (Mura), Špela Kolbl (Mura), Izabela Križaj (Olimpija Ljubljana) in Sara Makovec (Olimpija Ljubljana).

Prvo mesto na turnirju je osvojila Finska, ki je bila v finalu po izvajanju enajstmetrovk boljša od Škotske. Finke so v polfinalu premagale Slovenijo z 1:0, Škotinje pa Filipine 2:0.

Značke: nogomet, slovenija