Zaigralo vam bo srce! Ste videli, v kakšni majici...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

1 07.05.2023 09:36:50

Vijoličasti ponoreli zaradi tega penala! Ste videli, kaj se je zgodilo v zadnji minuti finala pokala? (video)

Luka Vovk
V javnosti je ogromno prahu dvignila najstrožja kazen, ki je bila dosojena Olimpiji v prid.

Znan je novi slovenski pokalni prvak, v Celju je pokalno lovoriko osvojila Olimpija, ki je z 2:1 premagala večnega rivala iz Maribora.

Dvoboj se je po rednem delu končal z 0:0, vsi trije zadetki pa so padli v podaljšku. Najprej je v 103. minuti zadel Justas Lisickas, izid je na 1:1 v 113. minuti poravnal branilec Maribora Nemanja Mitrović, zmagoviti zadetek pa je 11 minut po izteku podaljška dosegel Timi Max Elšnik. Kapetan Olimpije je izkoristil najstrožjo kazen, ki pa je v javnosti poskrbela za veliko razburjenje. Glavni sodnik Bojan Mertik je po prerivanju v kazenskem prostoru potreboval kar nekaj časa, da je odločil, kako in kaj, na koncu pa na presenečenje vseh pokazal na belo točko.

Brez dvoma je bila to precej strogo dosojena enajstmetrovka, konec koncev je takšnih prerivanj v kazenskem prostoru na vsaki tekmi malo morje, ker se je zgodilo v izdihljajih tekme, pa so vsi upi vijoličastih o preobratu splavali po vodi. Končni izid je tako ostal 2:1, svoje ogorčenje nad dogajanjem v zaključku tekme je po tekmi izrazil športni direktor vijoličastih Marko Šuler, Maribor pa je tudi s krajšim posnetkom pokazal, kaj si misli o tej temi.

Značke: maribor, olimpija