8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

11 07.08.2019 22:11:43

KATASTROFALEN VEČER Kenana Pirića: VELIKA NAPAKA, po kateri je šlo VSE NAVZDOL! (video)

Martin Metelko
Mariborčani so pred prvo tekmo z norveškim prvakom upali, da bodo proti severu Evrope odpotovali z dobro popotnico.

To bi zagotovo bila vsaka zmaga brez prejetega zadetka, vendar pa se stvari niso izšle po željah slovenskega prvaka.

Norvežani so se pokazali kot zelo čvrst nasprotnik, ki dobro ve, kaj hoče, in gostje bodo Slovenijo zapustili kot zmagovalci. V Ljudskem vrtu so pred dobrimi deset tisoč gledalci slavili s 3:1 in naredili velik korak proti napredovanju v zadnji krog kvalifikacij za ligo prvakov.

Pod prva gola se je podpisal 32-letni napadalec Alexander Soderlund, ki je prvi zadetek dosegel v 50. minuti, ko je zadel iz prostega strela s približno 29 metrov. Ob tem je potrebno povedati, da je zelo slabo posredoval mariborski vratar Kenan Pirić.

Prejeti zadetek je bil velik šok za moštvo trenerja Darka Milaniča. Da bi bilo vse skupaj še huje, je zgolj 12 minuti pozneje Soderlund udaril še enkrat. Tokrat se je po predložku s strani najbolje znašel v kazenskem prostoru, kjer je visoko skočil in žogo iz precej težkega položaja z glavo poslal v mariborsko mrežo.

V 71. minuti je neuničljivi Marcos Tavares uspel prepoloviti prednost gostov, ko je natančno zadel s strelom s 24 metrov. In ko se je zdelo, da bodo vijoličasti dokončno prevzeli pobudo in jurišali na drugi gol, so že v naslednjem napadu vnovič udarili gostje in v kali zatrli domače načrte. Tokrat je za vrnitev prednosti na dva zadetka razlike poskrbel kapetan norveškega prvaka Mike Jensen, s tem je svoji ekipi omogočil mirno pot v domovino in jo močno približal vratom nogometnega raja ...