Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 24.09.2018 22:24:04

Tivoli je PRIMORSKI! Sixtu še DRUGA lovorika pod Rožnikom!

Košarkarji Sixt Primorske so v tekmi za slovenski superpokal premagali Petrol Olimpijo s 83:71 (21:14, 45:28, 63:52).

Petrol Olimpija - Sixt Primorska 71:83
* Dvorana Tivoli, gledalcev 1000, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Vučkovič, Španič (oba Maribor).
* Petrol Olimpija: Jones 2 (2:2), Tratnik 3, Špan 7 (4:4), Bubnić 6, Lazić 9 (2:2), Lapornik 9, Mesiček 14 (2:4), Sanon 8 (1:1), Rebec 7, Radulović 6.
* Sixt Primorska: Harris 20 (4:5), Čakarun 17 (5:9), Marinković 1 (1:2), Hodžić 6, Kuridža 23 (5:8), Vujasinović 1 (1:2), Šiško 5 (3:4), Vončina 10 (2:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 11:13, Sixt Primorska 21:32.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 10:32 (Lapornik 3, Mesiček 2, Tratnik, Špan, Lazić, Sanon, Rebec), Sixt Primorska 4:13 (Vončina 2, Harris 2).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 28, Sixt Primorska 23.
* Pet osebnih: Vončina (38.).

Košarkarji Sixt Primorske so prvič osvojili slovenski superpokal. V dvorani Tivoli so prepričljivo premagali Petrol Olimpijo s 83:71.

Za Koprčane je to druga lovorika v zgodovini kluba. Tudi prvo, slovenski pokal Spar, so februarja letos osvojili v hramu slovenskega športa.

Zmaga Sixt Primorske je več kot zaslužena, saj so Ljubljančane nadigrali v vseh pogledih. Do odločilne prednosti so prišli že v drugi četrtini, ko so naredili delni rezultat 20:0 in prišli do prednosti 31:14.

Ljubljančani so imeli svoje minute le ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, ko so z delnim izidom 10:0 prišli na 54:63 in malo kasneje na 60:67. Sixt Primorska je odgovorila z osmimi zaporednimi točkami in zanesljivo prišla do zmage.

Čeprav je Petrol Olimpija nastopila brez kapetana Mirze Begića - današnji zdravniški pregled je pokazal, da njegovo zapestje ni poškodovano, je visok poraz, predvsem pa nemoč proti agresivni obrambi in neučinkovitost v napadu za trenerja Zorana Martića resno opozorilo pred začetkom bojev v ligi Aba. Ljubljančani bodo ta petek v Stožicah gostili Mornar.

Sixt Primorska bo letos nastopala na dveh frontah. Liga Nova KBM se bo začela sredi oktobra, ta teden pa jih čaka že prva tekma v drugi diviziji lige Aba doma proti Sutjeski.

Pri Petrolu Olimpiji je imel le en igralec dvomestno število točk - Blaž Mesiček jih je zbral 14, pri Sixt Primorski pa so izstopali Marko Jagodić Kuridža, ki je bil s 23 točkami (met iz igre 9:10, 7 skokov, indeks 28) izbran za MVP tekme, Lance Harris (20 točk, 4 skoke, 3 podaje) ter Marjan Čakarun (17 točk, 8 skokov, indeks 23).

* Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Vedel sem, da tekma za nas ne bo lahka, saj se nam je poznalo, da smo imeli zaradi reprezentančnega odmora premalo časa za uigravanje. Dokler so bili na parketu tisti, ki niso igrali za svoje državne selekcije, je bila igra zadovoljiva, ko pa sem začel menjati, je ritem strahovito padel. Ne preostane nam drugega, kot da še naprej trdo treniramo."

* Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: "Danes je zmagala boljša ekipa v vseh pogledih. Če premagaš Olimpijo na njenem terenu, moraš biti zadovoljen, še posebej, če jo nadigraš vseh štirideset minut. Lepo je, da smo Sixt Primorski dali še en naslov, saj s tem pišemo zgodovino."

Značke: košarka, sta