Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

POKAL SLOVENIJE: Mura se je znašla v težavah, sledili sta bomba in ’Panenka’

Ante Šimundža
Grega Wernig
Znani so vsi udeleženci 2. kroga pokalnega tekmovanja.

Rogaška in Mura sta odigrali zadnjo tekmo 1. kroga Pokala Slovenije, dvoboj v zdraviliškem mestu se je razpletel po pričakovanem scenariju. Napredovanje si je zagotovil prvoligaš iz Fazanerije, toda varovanci Anteja Šimundže so se morali za zmago s 3:1 kar precej potruditi.

Gostitelji so dvoboj začeli nadvse odločno in agresivno, kar se jim je kmalu obrestovalo, že v šesti minuti je bil po hitrem protinapadu uspešen Matija Biruš. Nato so začeli črno-beli vajeti igre prevzemati v svoje noge. V 16. minuti je za izenačenje z nekaj sreče poskrbel Luka Bobičanec, deset minut zatem pa je sijajno sprožil z 20 metrov, bomba međimurskega vezista je končala v levem zgornjem kotu domačih vrat. Končni izid je po dobri uri igre postavil Amadej Maroša, ki je bil uspešen iz najstrožje kazni, vratarja je ukanil s prefinjenim strelom, s tako imenovano ’Panenko’.

Izidi 1. kroga Pokala Slovenije: Turnišče – Krško 0:8 (0:4), Akumulator – Brda 1:7 (0:3), Grad – Aluminij 1:2 (1:1), Drava Dakinda Ptuj – Bravo 0:2 (0:1), Videm pri Ptuju – Triglav 1:2 (1:1, 1:1); po podaljšku, Sij Acroni Jesenice – Koper 0:12 (0:4), Plama Podgrad – Gorica 0:5 (0:0), Šampion - Ivančna Gorica 0:1 (0:0, 0:0): po podaljšku, Nafta 1903 – Ankaran Postojna 2:1 (0:0), Vitanest Bilje – Celje 0:2 (0:0), Korotan Prevalje – Zarica 5:1 (3:1), Rogaška – Mura 1:3 (1:2)