Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 07.08.2018 16:14:58

Ljubljančanke začele z visokim porazom

Slovenske prvakinje, nogometašice ŽNK Olimpije, so s porazom začele domači kvalifikacijski turnir lige prvakinj. V uvodni tekmi so v Ljubljani klonile proti prvim favoritinjam, ekipi Minska, z 0:6 (0:3). Na kvalifikacijskem turnirju skupine 2 nastopata še slovaška in ciprska ekipa, Slovan Bratislava in Somatio Barcelona.

Ljubljanske nogometašice so upale na uspešen začetek kvalifikacijskega turnirja, a se je izkazalo, da so Belorusinje premočne tekmice. Do vodstva so prišle ob koncu prvega polčasa, ko so v sedmih minutah povedle s 3:0, delo pa so dokončale v drugem s še tremi zadetki. Po dvakrat sta zadeli Ana Pilipenko in Emueje Ogbiagbevha.

Danes bo na stadionu ŽAK v Šiški na sporedu še druga tekma prvega kroga, ob 18.15 se bosta pomerila Slovan Bratislava in Somatio Barcelona.

V drugem krogu kvalifikacij, napredovanje si bo zagotovila prvouvrščena ekipa, se bodo nogometašice Olimpije v petek ob 18.15 pomerile s Ciprčankami, zadnjo tekmo pa bodo igrale v ponedeljek, 13. avgusta ob 17. uri, ko se bodo na stadionu Stožice pomerile še s slovaško zasedbo.

Značke: nogomet, liga prvakov