Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

0 19.10.2016 20:17:40

V Ljudskem vrtu bo zanimivo, ob Kamniški Bistrici formalnost

Drago Wernig - TAKA
Nogometaši so v četrtfinalu pokala Slovenije odigrali še dve tekmi. V Novi Gorici, kjer je gostoval Maribor, je bil izid 1:1 (0:1), v Krškem pa so Domžale zmagale z 2:0 (2:0). V torek je Olimpija doma z 2:1 premagala Aluminij, Rudar je izgubil proti Krki z 0:2.

V Novi Gorici so v izenačenem prvem polčasu v 44. minuti povedli gostje iz Maribora. Po podaji Mitje Vilerja z leve strani je v kazenski prostor domače ekipe podal Dino Hotić, na prvi vratnici pa se je odlično odzval Luka Zahović, ki je premagal nemočnega Gregorja Sorčana. Le minuto pozneje sta si Sorčan in Zahović spet gledala iz oči v oči, uspešnejši pa je bil novogoriški vratar.

Domači nogometaši so že na začetku drugega polčasa močno pritisnili proti vratom Matka Obradovića, premoč se jim je obrestovala v 54. minuti, ko je s prostega strela mojstrsko izenačil Andrej Kotnik, ki je nekaj minut pred tem s strelom z glavo zadel prečnik mariborskih vrat. Tudi v nadaljevanju tekme so imeli več od igre domači nogometaši, vendar se izid ni več spremenil, povratna tekma bo prihodnjo sredo v Ljudskem vrtu.

V Krškem je bila tekma odločena že v prvem polčasu, za domačo ekipo je bil usoden njen nekdanji igralec Luka Volarič, ki je v polno zadel v 15. in 31. minuti. Povratni obračun, ki bo v torek ob Kamniški Bistrici, bo bolj ali manj formalnost.

Maribor – Gorica 1:1 (0:1)
Nova Gorica – Stadion Športni park. 700 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj).
Strelca: 0:1 Zahović (44), 1:1 Kotnik (58).
GORICA: Sorčan, Gregorič, Boben, Kavčič, Celcer, Kolenc (od 82. Humar), Kotnik, Kapić, Arčon (od 68. Žigon), Grudina, Burgić (od 87. Osuji). Trener: Miran Srebrnič.
MARIBOR: Obradović, Palčič, Šme, Defendi, Viler, Vrhovec (od 79. Kabha), Mertelj, Bohar (od 32. Sallalich), Hotić (od 72. Tavares), Mezga, Zahović. Trener: Darko Milanič.
Rumeni kartoni: Grudina (32), Celcer (34); Hotić (62), Sallalich (71), Mezga (93).

Rdeči kartoni: -

Krško – Domžale 0:2 (0:2)
Krško – Stadion Matije Gubca. 450 gledalcev. Glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper).
Strelec: 0:1 Volarič (15), 0:2 Volarič (31).
KRŠKO: Zalokar, Dušak, Vuklišević, Krajcer, Šturm (od 46. Pavić), Sadiković, Bučar, Baskera, Moravac, Kramarič, Dangubić. Trener: Tomaž Petrovič.
DOMŽALE: Milić, Širok, Dobrovoljc, Blažuč, Balkovec, Husmani, Volarič (od 63. Batrović), Alvir (od 38. Mance), Vetrih (od 74. Žinko), Majer, Bratanović. Trener: Simon Rožman.
Rumeni kartoni: Bučar (36), Sadiković (55); Širok (25), Alvir (29)