dm
14.09.2016 21:24:49

Aluminij po enajstmetrovkah šokiral Primorce

Drago Wernig - TAKA

V drugem včerajšnjem pokalnem dvoboju sta se na Bonifiki pomerila domači Koper in Aluminij.

V vlogi favoritov so bili Koprčani, ki so v novo sezono vstopili precej bolje od svojih tekmecev iz Kidričevega, ne nazadnje so po osmih krogih na tretjem mestu na prvoligaški lestvici z le točko zaostanka za vodilno Olimpijo, medtem ko so varovanci Bojana Špehonje s kar osmimi točkami manj na predzadnjem mestu.

Vse je govorilo v prid Primorcev, Koper je v prvenstvu do zdaj odigral štiri prvenstvene tekme in na vseh štirih slavil, med drugim je v 2. krogu po zadetku Jaka Štromajerja z 1:0 ugnal prav včerajšnje pokalne tekmece.

Toda vsake serije je enkrat konec, in če so Koprčani na svojem igrišču na zadnjih štirih tekmah zmagali, so jih tokrat Kidričani ustavili. Gostje so v 90 minutah zadržali začetni rezultat 0:0, in ker se izid ni spremenil niti po dodatnih 30 minutah, so bili na vrsti streli z bele točke. Kidričani so bili v loteriji enajstmetrovk uspešnejši in se tako uvrstili v četrtfinale.