Ob tem ko so topničarji tudi uradno predstavili švedskega napadalca madžarskih korenin Viktorja Gyökeresa, sta omenjena ameriški in angleški medij spisala pravcata novinarsko disertacijo o razlogih za to, da so se pri angleškem velikanu na koncu odločili za tega 27-letnega napadalca. Čeprav je jasno in to poudarjata tudi New York Times in Telegraph, da je bil prva izbira Arsenala dolgo časa slovenski zvezdnik Leipziga in naše izbrane vrste Benjamin Šeško.
Ta je bil po zagotovilih novinarskih preiskovalcev, ki se sklicujejo na preverjene vire blizu Arsenala, Leipziga, Sportinga in taborov obeh vpletenih nogometašev, v zelo resnih stikih s topničarji kar 18 mesecev. Kot je znano, je imel Šeško lepo možnost postati igralec Arsenala že pred lanskim Eurom, a se je tedaj odločil na novo pogodbo z nemškim klubom in še eno sezono v bundesligi. Čeprav so to potezo nekateri postavljali pod vprašaj, se je zdelo, da je bila prava.
Beni je namreč v Nemčiji odigral še eno zelo dobro sezono, cena na svetovnem trgu mu je še zrasla in vse je kazalo, da bo k Arsenalu to poletje odšel skozi največja mogoča vrača. Še med junijskim reprezentančnim zborom, ko je za vsak primer izpustil obe tekmi Slovenije, so se stvari zdele zapečaten. A ravno od tedaj so se iz dneva v dan bolj hladile, Slovenec je bil od topničarjev vse dlje, vse bližje pa jim je bil Gyökeres. Ki je ta konec tedna tudi uradno postal eden od njih.
In kaj so pod črto razlogi? Kot trdijo ameriški in angleški novinarski preiskovalci, je imel igralčev zastopnik Elvis Bašanović - večkrat ga konkretno imenujejo z imenom in priimkom - zelo dobre odnose s prejšnjo garnituro Arsenalovih operativcev in nekoliko slabše z novo. Ti pa so se nato samo slabšali - tako New York Times in Telegraph - zaradi preveč agresivnega pristopa Šeškovega tabora in takega načina postavljanja zahtev, ki Angležem nista bila všeč.
Na eni strani naj bi Leipzig želel čim hitrejši dogovor, da bi lahko Benija primerno nadomestil. Na drugi strani pa naj bi se stvari zaustavljale in potekale prepočasi, ker je Arsenal začel omahovati tako zaradi poslabšanih odnosov kot zaradi izjemno visoke skupne cene odškodnine, nogometaševe plače in agentove provizije. Da so pogajanja potekala zelo počasi predvsem zaradi napetosti v komunikaciji z agentom in zaradi zelo slabe kemije v teh odnosih, trdijo.
Šeškov tabor naj bi po teh zagotovilih začel popuščati šele, ko je vrag odnesel šalo in se je Arsenal zelo resno usmeril tudi proti Gyökeresu - boljšemu strelcu z več izkušnjami in nižjo ceno. In čeprav je bilo popuščanje kar očitno, je bilo po zagotovilih ameriških in angleških novinarjev takrat že prepozno. Taktika se agentu po tem pisanju ni izšla in zaradi nje je v kombinaciji s previsokimi zahtevami vseh vpletenih na koncu vse skupaj padlo v vodo.
Še enkrat velja poudariti, da je gre za ameriška in angleška zagotovila. Se jih je pa zdaj nabralo že toliko, da Šeškovemu taboru zagotovo ne bi škodilo, če bi podal svojo različico dogodkov. Nikakor nismo pripravljeni sprejeti angleške in ameriške verzije, je pa dejstvo, da meče slabo luč na enega najbolj simpatičnih, toplih, dostopnih, odprtih in ponižnih slovenskih športnikov. Zasluži si drugačno podobo v mednarodni javni - morda tudi njegov agent, a seveda nam gre predvsem za Benjamina.