13.08.2024 18:51:40

Pri angleškem premierligašu zdaj tudi uradno potrdili slovensko okrepitev: Njegova naloga bo ...

Nottingham Forest je tudi uradno potrdil prihod v klub zdaj že nekdanjega direktorja reprezentanc Mirana Pavlina.

Kot so zapisali na uradni strani Nottingham Foresta, bo Miran Pavlin prevzel funkcijo mednarodnega športnega svetovalca, ki bo zadolžen za razvoj športnih pobud, za razširitev mednarodne skavtske mreže kluba in ki bo skrbel za grajenje mednarodnih institucionalnih odnosov. Pavlina so pri angleškem premierligašu opisali kot uspešnega in izkušenega funkcionarja, ki je zadnja štiri leta opravljal delo športnega direktorja reprezentanc na NZS in se s Slovenijo uvrstil na Euro 2024, dodali so tudi njegove uspehe z Mariborom, s katerim je osvojil več naslovov slovenskega državnega prvaka in se petkrat uvrstil tudi v skupinski del evropskih tekmovanj, od tega dvakrat v ligo prvakov.

Jurij Kodrun
Niso pa pri Nottingham Forestu pozabili omeniti niti Pavlinove igralske kariere, dejstva, da je zbral 63 nastopov za slovensko izbrano vrsto in da je s Slovenijo igral na evropskem prvenstvu leta 2000 in na svetovnem prvenstvu leta 2002. Pa tudi tega, da je v klubski karieri igral za uspešne klube, omenili so Porto na portugalskem in Freiburg v Nemčiji.