Cilj izpolnjen! Slovenija se je spet vrnila med ...

ue
ue
0 30.11.2023 21:56:26

Žan Celar zadel za Lugano v konferenčni ligi! Norvežan je bil nemočen ob strelu iz prve! (video)

Slovenski napadalec Žan Celar se je v 5. krogu konferenčne lige vpisal med strelce.

Z Luganom je gostoval na severu Evrope pri Bodo Glimtu, kjer bi si z zmago še ohranil možnosti za napredovanje. A Norvežani so slavili z gladkih 5:2 in si tako priigrali uvrstitev  osmino finala, Lugano pa krog pred koncem že izločili iz boja za napredovanje.

A za Celarja je bila tolažba vsaj to, da je na gostovanju v Bodu dosegel zadetek. V 69. minuti je znižal izid na 1:3 z lepim zadetkom, ko je po podaji z leve strani na petih metrih s strelom iz prve žogo poslal mimo vratarja norveške ekipe. Za 24-letnega Gorenjca je bil to prvi zadetek v konferenčni ligi.

Na tej tekmi je za Bodo Glimt igral tudi Nino Žugelj. Slovenca se na igrišču nista srečala. Žugelj je v igro vstopil v 80. minuti, ko je igro zapuščal Celar.