ro
0 13.04.2022 20:58:10

ANTE ŠIMUNDŽA in ŽAN KARNIČNIK sta se po VELIKI DRAMI znašla v težavah ...

ludogorets.com
Ludogorec v polfinalu pokalnega bolgarskega pokalnega tekmovanja izgubil na svojem igrišču.

Ante Šimundža z Ludogorcem nezadržno drvi proti bolgarskemu naslovu prvaka. Njegova ekipa ima na vrhu lestvice nedosegljivih 12 točk naskoka pred CSKA-jem iz Sofije, mariborski strokovnjak in njegovi varovanci pa so se v težavah znašli v pokalnem tekmovanju. V prvem polfinalnem dvoboju so v Razgradu merili moči z Levskim in po drami izgubili z 2:3 (1:0). Gostitelji so z golom Kirila Despodova zgoraj povedli in zdelo se je, da bodo nadzirali potek dogodkov. Dobili so prvi polčas, toda gostje se niso vdali v usodo in po manj kot uri igre poskrbeli za preobrat. Med strelce sta se vpisala Dragan Mihajlović in Bilal Bari, zasedba iz prestolnice je prednost ohranjala vse do tretje minute sodniškega dodatka. Takrat je z bele točke za izenačenje poskrbel Pieros Sotiriou, ampak to še ni bilo vse. Dogajalo se je marsikaj, živci so bili napeti kot strune, veliko je bilo dodatka, kar so gostje unovčili ter si v deveti minuti podaljška zagotovili zmago. Prav tako so bili uspešni iz najstrožje kazni, a Georgi Milanov najprej ni zadel, vendar so sodniki ocenili, da vratar Simon Sluga ni ostal na golovi črti in zahtevali ponovitev. Odgovornost je prevzel Marin Petkov ter postavil končni izid.

Žan Karničnik je v dresu Ludogorca igral od 63. minute, vsekakor pa je dejstvo, da nekdanjega muraša in njegove soigralce na povratni tekmi, ki bo 22. aprila, čaka zelo zahtevno delo. Ampak dvojna krona vendarle še ni izgubljena ...