4 05.01.2022 19:14:19

Uf, kakšna smola za DARKA MILANIČA v drami na začetku leta

pafosfc.com.cy
Pafos in Omonia sta odigrala uvodno tekmo 15. kroga ciprskega prvenstva.

Darko Milanič je lansko leto na klopi Pafosa, kjer sta njegova najtesnejša sodelavca Saša Gajser in Sandro Bloudek, zaključil odlično. Primorski strokovnjak in njegovi varovanci na petih zaporednih preizkušnjah niso okusili grenkobe poraza (trikrat so zmagali in dvakrat igrali neodločeno), v takšnem slogu so vstopili tudi v leto 2022.

Na uvodni tekmi 15. kroga ciprskega prvenstva so se na svojem stadionu z Omonio razšli z izidom 1:1, kar je že sedmi remi, toda domačine so od zmage delile zgolj sekunde. Po golu Onnija Valakarija sredi prvega dela, so bili namreč v vodstvu vse do izdihljajev dvoboja. Do šeste minute sodniškega dodatka, ko je za izenačenje zadel Jordi Gomez in unovčil prednost igralca več, ki so ga gostje imeli od 39. minute, ko je rdeče videl Josef Kvida.

Kenan Bajrić je celo tekmo poveljeval obrambi Pafosa, ki je imel v začetni enajsterici znova enajst igralcev iz različnih enajstih držav. Mednarodno nadvse pisana zasedba je na petem mestu na lestvici, za vodilnim Apollonom, ki ima tekmo manj, zaostaja za sedem točk.