Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

1 13.09.2021 09:42:58

Kek ga je SPET SPREGLEDAL, on pa ... Bivši član OLIMPIJE veliki JUNAK, saj je ...

vszi
Slovenski nogometaš David Tijanić do prvenca v turški ligi.

David Tijanić je bil v pretekli sezoni eden vidnejših slovenskih nogometašev na tujem. Na Poljskem je zelo dobro igral v dresu Rakowa, s katerim je osvojil presenetljivo visoko drugo mesto in hkrati tudi pokal. V finalu je bil mož odločitve prav Tijanić, ki si je s predstavami na visoki ravni priigral prestop v Turčijo. Za milijonsko odškodnino je prestopil v Göztepe, v dresu katerega je zdaj prvič resneje opozoril nase.

Nekdanji član Olimpije, ki je v Sloveniji igral tudi za Triglav iz Kranja, se je s soigralci doma pomeril s klubom Istanbul Basaksehir, lanskim turškim državnim prvakom. Gostje so povedli že v sedmi minuti, a vseeno izgubili z 1:2. Domači so izenačili v 64. minuti, ko je zadel Cherif Ndiaye, v 83. minuti je po lepi akciji in odličnem "vtekanju" svoje dodal še Tijanić.  Štiriindvajsetletnik idealne priložnosti ni zapravil, žogo je spravil za hrbet Muhammeda Babacana in Göztepeju priigral prvo zmago v sezoni.

In kdo ve, morda pa se bo v prihodnje nanj spet spomnil tudi slovenski selektor Matjaž Kek, ki Tijanića kljub dobrim igram na klubski ravni očitno (še) ne vidi v dresu z državnim grbom ...