1 12.09.2021 14:01:16

Andraž ŠPORAR je debitiral v Angliji, na to, kar se mu je zgodilo, pa bi najraje kar pozabil ...

m24.si
Andraž Šporar je odigral svojo prvo tekmo za Middlesbrough.

Slovenski reprezentančni napadalec Andraž Šporar je eden od tistih legionarjev, ki so v poletnem prestopnem roku zamenjali delodajalca. Že nekaj časa je bilo jasno, da pri Sportingu ne računajo več resno nanj, zato je bilo le vprašanje časa, kdaj bo nekdanji kapetan Olimpije zamenjal klubske barve.

In jih tudi je. Ne le to. Zamenjal je tudi državo in se preselil v Anglijo, v natančneje v Middlesbrough, ki igra v drugi najmočnejši angleški ligi. Šporar je po reprezentančnem premoru tudi debitiral za svoj novi klub. A prvega nastopa se ne bo najraje spominjal. Šporarja je legendarni trener Neil Warnock v igro poslal v 63. minuti pri rezultatu 0:0, a na veliko žalost gostov je Coventry City uspel zadeti v 71. in 90. minuti tekme ter zmagati z 2:0.

Middlserbrough sicer ni dobro začel sezone, po šestih odigranih tekmah ima na svojem računu 1 zmago, 3 remije in 2 poraza ter s 6 osvojenimi točkami zaseda trenutno 15. mesto.