Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Skrito v raju: Igralec na odru gol kot glista

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 13.05.2021 07:27:47

JAN 'SUPERMAN' OBLAK! Slovenec z obrambami (za naslov?!), nad katerimi se navdušuje CELA EVROPA!

Jan Oblak in soigralci so se s pomembno zmago utrdili na vrhu lestvice španskega prvenstva.

Nogometaši madridskega Atletica so v 36. krogu španskega prvenstva premagali Real Sociedad z 2:1 in še utrdili vodilni položaj na lestvici. Madridčani, pri katerih je slovenski reprezentant Jan Oblak resnično blestel, so proti Realu Sociedadu že v prvem polčasu opravili levji delež dela. za vodstvo z 2:0 sta namreč poskrbela Yannick Carrasco v 16. in Angel Correa v 28. minuti.

Gosti, ki so v 80. minuti zadeli vratnico, so zmanjšali zaostanek v 83. minuti z golom Igorja Zubeldie. Še pred tem pa je Jan Oblak poskrbel za številne izjemne obrambe. Najprej že v 39. minuti tekme, z izjemno reakcijo je navdušil tudi v 67. minuti tekme. (obe si lahko ogledate v spodnjem posnetku od 00:56 naprej).

Že pred tem so nogometaši Seville premagali Valencio z 1:0 in se približali prvi trojici z lestvice. Andaluzijcem, ki imajo 74 točk, šest manj od Atletica, dve od Barcelone in eno od Reala Madrida, je zmago v boju z Valencio prinesel Youssef En Nesyri, ki je zadel v 67. minuti. Tekmi Celta Vigo - Getafe in Huesca - Athletic Bilbao sta se končali z 1:0.

V četrtek zvečer bodo še tekme Real Valladolid - Villarreal, Eibar - Betis Sevilla in Granada - Real Madrid.

Že v petek je Barcelona doživela nov udarec v boju za prvaka, saj je igrala le 3:3 pri Levanteju, Alaves je v gosteh odpravil Elche z 2:0, Osasuna pa doma Cadiz s 3:2.

Značke: jan-oblak, atletico