Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

1 05.11.2020 23:15:12

Presenečenj NI MANJKALO: Slovenska naveza OSTALA BREZ velikega skalpa, kaj je s STOJANOVIĆEM?! (video)

Jurij Kodrun
Nogometaši Rijeke so v 3. krogu skupinskega dela lige Europa gostili veliki Napoli, ki mu poveljuje legendarni Gennaro Gattuso.

Varovanci Simona Rožmana so dvoboj sijajno začeli. V prve pol ure so prevladovali in imeli nekaj lepih priložnosti, premoč je z vodstvom že v 13. minuti kronal Robert Murić.

Gostje so pred praznimi tribunami nato vendarle upravičili vlogo favorita in zmagali z 2:1. V končnici prvega polčasa se je med strelce vpisal Diego Demme, v 63. minuti pa je končni izid postavil Filip Braut, ki je nesrečno zatresel lastno mrežo.

Sicer so Rečani tudi drugi del začeli zelo dobro, nekdanji član ljubljanske Olimpije Luka Menalo je zatresel vratnico, nakar so Neapeljčani le prevzeli pobudo in si zagotovili ves izkupiček. Adam Gnezda Čerin je za domačo zasedbo odigral vso tekmo.

Po treh krogih jer Rijeka še vedno pri točkovni ničli in zaseda zadnje mesto v skupini F, Napoli, AZ Alkmaar in Real Sociedad so pri šestih točkah.

Dunajski Rapid je na svojem stadionu s 4:3 ugnal Dundalk, ki so ga Celjani s 3:0 premagali v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov, Dejan Petrović je v zeleno-belem dresu dunajske zasedbe igral do 72. minute. Favorizirani Avstrijci pa so si zmago priigrali šele v izdihljajih obračuna. Za zeleno-bele so bile to prve točke v tekmovanju, medtem ko je Dundalk na ničli.

Petar Stojanović je izpustil tretjo tekmo Dinama v ligi Europa. Zagrebčani so doma proti avstrijskemu Wolfsbergu zmagali z 1:0, v kadru pa ni bilo številnih nogometašev, potem ko so v klubu skupaj zabeležili devet pozitivnih testov na novi koronavirus.

Imen okuženih nogometašev niso sporočili, med manjkajočimi pa je bil tudi desni bočni nogometaš slovenske reprezentance, ki je pred tem odigral obe tekmi v skupini K. V kolikor je Stojanović med okuženimi, bi lahko bil vprašljiv tudi njegov nastop v novembrskem reprezentančnem ciklu. Prejšnja obračuna Zagrebčanov sta se sicer končala z 0:0, na današnjem pa so Zagrebčani prek Nigerijca Iyayija Atiemwena le zabili prvi gol v tem tekmovanju in osvojili tri točke ter se povzpeli na vrh razpredelnice. Avstrijci ostajajo drugi, tretji pa je po zmagi s 3:1 proti CSKA Moskvi zdaj Feyenoord.

Rijeka, ekipa slovenskega trenerja Simona Rožmana in zveznega nogometaša Adama Gnezde Čerina, je v tretjem krogu še tretjič izgubila. Tokrat je morala v skupini F priznati premoč Napoliju, ki je zmagal z 2:1. Gnezda Čerin je odigral celotno srečanje.

Zadnji slovenski predstavnik Žiga Laci je v dresu atenskega AEK-a obsedel na klopi, njegova ekipa pa je v gosteh kar s 4:1 ugnala ukrajinsko Zorjo. V isti skupini je v dvoboju vodilnih Leicester povozil Brago s 4:0 in s popolnim izkupičkom zaseda vrh lestvice v skupini G.

Na preostalih tekmah je presenetljivo nenevarni Milan na San Siru doživel visok poraz proti francoskemu Lillu. Slednji so prek Yusufa Yazicija povedli po enajstmetrovki v prvem polčasu, v drugem pa je isti igralec izkoristil tako slabo posredovanje Gianluigija Donnarumme v vratih rdeče-črnih kot hiter protinapad svojega moštva za končnih 3:0.

Na 300. tekmi za Tottenham je Harry Kane zabil 200. zadetek za dvojni jubilej v dresu Londončanov. Po porazu v Antwerpnu prejšnji teden si tokrat varovanci Joseja Mourinha niso privoščili spodrsljaja v Razgradu, kjer so ugnali moštvo Ludogorca s 3:1.

V skupini L ima devet točk po treh krogih tudi nemški Hoffenheim. Slednji so bili kar s 5:0 boljši od Slovana iz Libereca, medtem ko je v isti skupini zmago proti Gentu slavila Crvena zvezda, ki ima zdaj šest točk.

Zadetke z dvoboja Rijeka - Napoli si lahko ogledate TUKAJ.

Zadetke z dvoboja Rapid - Dundalk si lahko ogledate TUKAJ.