Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

6 12.03.2020 07:02:52

HOBOTNICA Jan Oblak! Ves svet se mu klanja! To, kar je počel Liverpoolu, je neverjetno! (video)

Jan Oblak je bil junak zmage Atletica iz Madrida v Liverpoolu.

Po Atalanti in Leipzigu sta si četrtfinale lige prvakov priborila še Atletico Madrid in PSG. Madridčani so po zmagi na prvi tekmi z 1:0 na gostovanju pri branilcih naslova še enkrat premagali Liverpool, po podaljšku so zmagali s 3:2 (0:1). Zagotovo najbolj zaslužen, da so Španci izločili favorita, je bil Jan Oblak. Škofjeločan je obranil veliko nevarnih strelov. Tekmeci so bili boljši in nevarnejši, toda slovenski vratar je preprečil, da bi gosti prejeli več golov.

Potek tekme je bil pričakovan. Liverpool je napadal, gosti so si priigrali nekaj polpriložnosti iz protinapadov, toda zaradi neučinkovitosti na obeh straneh je spremembo izida ponudila šele končnica, ko je z glavo v polno zadel Nizozemec Georginio Wijnaldum. Angleži so bili boljši tekmec tudi v drugem delu, toda kljub nekaj priložnosti niso več zadeli v polno, tako da je moral zmagovalca odločiti podaljšek. V njem se položaj na igrišču ni kaj dosti spremenil, Angleži so bili boljši, premoč pa kronali v 94. minuti, ko je Roberto Firminho strel z glavo Wijnalduma preusmeril v mrežo.

Toda veselje domačih navijačev je trajalo le tri minute. Španci so prek Marcosa Llorenteja znižali zaostanek, izid 1:2 jim je že zagotavljal zaostanek, a Llorente in Alvaro Morata sta za vsak primer še potrdila napredovanje v četrtfinale.